startPolska
Pon, 3 cze 2013 07:19 | Czytany: 6938x | Komentarzy: 2

UFO NAD POLSKĄ - DZIESIĄTKI RELACJI ŚWIADKÓW

     

W Polsce na dobre zaczął się "sezon letni". Wnioskować można o tym po rosnącej lawinowo liczbie obserwacji UFO w naszym kraju. Na pokładzie Nautilusa mieliśmy drobny "zator" wynikający z ogromu prac nad różnymi projektami, podróżami itp. Będziemy starali się go powoli odblokować i publikować kolejne relacje świadków. Dziś "pierwsza porcja" z dużej serii. Na początek Gdańsk, 14 kwietnia 2013.

 

From: [...]
Sent: Sunday, April 14, 2013 3:18 AM
To:
nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Ciekawe światła w nocy - Gdańsk

Dzień dobry wieczór Nautilusie :)
 
chcę zameldować niemalże "na gorąco" o swojej dzisiejszej krótkiej obserwacji ciekawych świateł o godz. 2:37 do 2:39 nad ranem, czyli przed chwilą.
Obserwacja miała miejsce z dzielnicy Oliwa w Gdańsku w kierunku dzielnicy Przymorze, czyli kierunek na wschód. Odległość, myślę że już nad morzem (zatoką), bo do brzegu jest z punktu obserwacji góra 3 do 3.5km, a obiekty wydawały się być dalej.
Były to światła żółto-pomarańczowe b. podobne do lampionów chińskich, które nie raz w naszym regionie (zwłaszcza w okresie letnim) są obserwowane.
Wyglądało to tak, jakby ktoś stopniowo zapalał dane światło, potem lekki jednostajny ruch w jednym kierunku i za chwilkę powolne gaszenie. Niemalże w tym samym momencie w innym punkcie (ale w tym samym moim polu i kierunku widzenia) inny punkt świetlny i za chwilę następny i następny. Nie jestem tak na 100% pewny, czy było widać na raz (w jednym momencie) parę świateł jednocześnie, bo mimo wszystko to zapalało się i gasło w różnych punktach nieba, choć mniej więcej z tego samego kierunku. Ale tylko te pierwsze zaobserwowane było najjaśniejsze, pozostałe później słabiej świeciły. Patrzyłem na to max. 2 minuty - potem już nic nie było widać.
Jakie może być wytłumaczenie? Być może banalne: 1. owe lampiony chińskie, co przy takiej odległości mogły sprawiać wrażenie zapalania i gaśnięcia (choć pora trochę dziwna), lub 2. światła samolotów (ale wtedy paru), które się przebijały (choć kolor trochę nie pasuje i ta godzina z takim tłokiem w powietrzu :) i które podchodziłyby, załóżmy do lądowania na gdańskie lotnisko w Rębiechowie, albo... 3. no właśnie co?
Ciekawe, czy ktoś jeszcze to widział z Gdańska. Proszę w razie czego o kontakt.
 
Pozdrawiam serdecznie kapitana, oficerów i wszystkich załogantów okrętu Nautilus :)
Tomek [...]
(Nazwisko i e-mail tylko do wiadomości Nautilusa)

 

 

 

Dwa dni później także doszło do ciekawej obserwacji.

 

From: Katarzyna [...]
Sent: Tuesday, April 16, 2013 11:31 PM
To:
nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Jasnozielona kula z ogonem rozświetliła niebo

Witam serdecznie
Oglądałam film w tv, kiedy odruchowo wyjrzałam przez okno, na niebie zobaczyłam  niebiesko-zieloną kulę, która bardzo szybko przeleciała na zachód pod kątem ok. 45 stopni. Od razu włączyłam internet, żeby dowiedzieć się co to właściwie było. Szukałam bez efektu, aż w końcu zdecydowałam się napisać
 Czy to COŚ to meteor? Dodam tylko, że sytuacja miała miejsce dziś  ok. godz. 22:00 w okolicach Białej Podlaskiej
Pozdrawiam
Katarzyna

 

 

Pozostajemy w kwietniu. Tym razem 21 kwietnia Niezidentyfikowany Obiekt Latający był widziany nad miejscowością Bysław. Świadek nagrał krótki film z tej obserwacji.

 

 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Sunday, April 21, 2013 8:40 PM
To:
nautilus@nautilus.org.pl
Subject: UFO

Witam.W dniu 21 kwietnia 0k.godz.1,50 na południowo zachodnim niebie-księżyc był w tym momencie po prawej stronie zjawiska-obserwator z miejscowości BYSŁAW uk Okrężna-,zaobserwowałem 4 punkty świetlne poruszające się z prędkością większą od przelatujących niekiedy samolotów zbliżały się promieniście ku sobie.W pewnym momencie od strony księżyca przybył piąty większy punkt świetlny i wszystkie punkty połączyły się w jeden punkt który odleciał w kierunku zachodnim.Oprócz zdjęć mam też film ale nie potrafię go przerzucić na kompa żeby go do Państwa przesłać.Pozdrawiam-tak mnie to wciągnęło że teraz każdej nocy będę obserwować niebo w poszukiwaniu takich zjawisk.

 

Najpierw zdjęcia, na których widać niewiele, ale... wszystko zrekompensuje film.

 

 

 

 

Poniżej film z obserwacji UFO nad miejscowością Bysław.

 

 

 

 

Bardzo ciekawy były dni 16 i 17 maja 2013. Oto dwie obserwacje UFO.

 

From: Sara [...]
Sent: Thursday, May 16, 2013 10:54 PM
To: nautilus
Cc: sara_jurczyk
Subject: Zdjęcia UFO 16 maja 2013 Lublin

Witam,
piszę do Was "na świeżo", ale myślę, że tak najlepiej ;) Dzisiaj (tj.16.05.2013), około godziny temu widziałam na niebie dziwny obiekt. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Obiekt świecił się jażącym, jednolitym pomarańczowym światłem. Zdziwiło mnie to co ujrzałam, tym bardziej, że piewrszy raz w życiu widziałam, aby obiekt na niebie był "rozmyty na końcach". Okno przez które wyglądałam, było otwarte i znając trochę temat, uważnie nasłuchiwałam dźwięków samolotu... Ale jestem przekonana, że obiekt był całkowicie bezgłośny. Bardzo płynnie przesuwał się po niebie. Niestety zdjęcie nie oddaje dobrze efektu "rozmazania na końcach", a szkoda, bo robiło piorunujące wrażenie... Jestem ciekawa, czy ktoś jeszcze widział ów obiekt i czy może udało się mu/jej zrobić lepsze zdjęcia, albo nagrać jakiś film.
Przesyłam Wam te zrobione przeze mnie. Fotografia 1 zdecydowanie lepiej oddaje to, co widziałam. Zdjęcie 2 robiłam z przybliżeniem i niestety wyszło mi ono trochę ruszone.
Zdjęcia zostały zrobione w Lublinie z ul.Powstania Styczniowego.
Jeśli mielibyście jakieś informacje, proszę o wiadomość ;)
Pozdrawiam,
Sara [...]

 

Oto zdjęcia załączone do e-maila:

 

 

 

 

 

 

I teraz obserwacja UFO 17 maja 2013 nad Sokołowem Podlaskim.

 

 

From: Patryk [...]
Sent: Friday, May 17, 2013 9:55 PM
To:
nautilus@nautilus.org.pl
Subject: 2013-05-17

 

 Witam !
Chciałbym opisać swoje przeżycie z dzisiejszego wieczora,które mnie bardzo zaciekawiło.Jednocześnie chciałbym też się pochwalić tym co widziałem.
Dziś w piątek 17.05.2013 o godzinie 21;05 rozmawiając z sąsiadem który ma zaledwie ok.13 lat dostrzegłem na niebie dziwny obiekt przypominający długopis który był ustawiony pionowo od ziemi.'To coś' wisiało na niebie ok.5 sekund,po chwili znikło.Chłopiec stał plecami do obiektu ,gdy mu powiedziałem ,ze 'cos tam wisi' odkręcił się i zobaczył to samo co ja, gdy ' to coś ' ponownie się pojawiło,ale teraz było wyżej niz za pierwszym razem gdy się pokazało.Obiekt świecił intensywnym światłem które było znacznie jaśniejsze od gwiazd które widzieliśmy na niebie.
'To coś' było olbrzymie nawet z naszej perspektywy.Wiem jak wyglądają samoloty przelatujące - jestem przekonany na 100% ,że nie był to żaden samolot ,ani śmigłowiec - to było bezdzwięczne . Również wiem jak wygląda stacja badawcza - moge również gwarantować ,że to nie była stacja badawcza na orbicie."dziwny obiekt" wisiał w powietrzu na wschód od Sokołowa Podlaskiego - miejscowości w której mieszkam.
Jeśli podobne zjawiska miały miejsce w tym dniu o których Fundacja słyszała, bardzo proszę odpowiedz.

 

 

 

 

 

 

Kolejna relacja dotyczy obserwacji w miejscowości Asch w Niemczech.


From: miroslaw [...]
Sent: Sunday, April 21, 2013 12:24 AM
To:
nautilus@nautilus.org.pl
Subject: ciekawostka

Szanowna redakcjo,

długo zastanawiałem się czy opisać Państwu moje dwa dziwne i nie wytłumaczalne a zarazem ciekawe przeżycia.

Zdarzenie pierwsze:

Miało to miejsce w miejscowości Asch (niedaleko Ulm) mała szwabska wioska położona ok 650 m nad poziomem morza.
Przebywałem tam zawodowo przez parę dni,mieszkając w małym hoteliku o typowej dla tego rejonu nazwie "Pensjonat Lamm".
W dniu 13.02.2013 w godz wieczornych miedzy 22.00-23.00,wyszedłem na zewnątrz aby zapalić ostatniego w tym dniu papierosa ponieważ w pokoju hotelowym był surowy  zakaz,narzuciłem coś na siebie i wyszedłem na dwór.
Było przepiękne gwiaździste czarne niebo jakich się mało spotyka  w zakopconych i oświetlonych miastach.
Nagle zauważyłem jak coś kulistego,okrągłego nadlatuje od mojej lewej strony horyzontu(później sprawdziłem...z zachodniego,ewent. zachodnio-północnego kierunku)
Obiekt był raczej  kulisty i wydawałoby się jakby płonął,był koloru rozżarzonej stali czyli żółto - pomarańczowy nie ciągnął  żadnej smugi lub ogona jedyne co utkwiło mi w pamięci to ze gdy przeleciał nad moja głowa (prawdopodobnie stałem pod trajektoria jego lotu) zobaczyłem jakby lekkie warkocze ognia z jego tylniej częsci,podobne do widoku silnika odrzutowego podczas startu.Warkocze te byly bardzo wyrazne,falujace przypominaly plomienie ognia.
Musze dodać ze obiekt ten leciał równoległe do horyzontu,poprostu jak samolot tylko ze przeciął horyzont w ok 3-5 sekund, przypomne że miejsce mojej obserwacji jest otwarte położone dość wysoko wiec widziałem dokładnie jego równoległy lot z lewej na prawą stronę lini horyzontu,typowy lot samolotu lub rakiety.Wielkość obiektu jest trudna do oceny ponieważ brak jakichkolwiek punkow odniesienia ale moge to porownac do ksiezyca w pelni.Prosze uprzejmieo sciagniecie mnie na ziemie i wytlumaczenie owego fenomenu poniewaz od tego czasu ciagle o tym mysle,te pare sekund zmienilo moje dotychczasowe pojmowanie swiata tym bardziej ze nastepnego dnia uslyszalem o meteorycie z nad Czelabinska i tu juz sam nie wiem co mam o tym myslec bo podczas mojej obserwacjii trudno pojac ze meteoryt leci równolegle do lini horyzontu nie wydając żadnego świstu lub innego dźwięku a wiem ze bylem pod nim ponieważ wyraźnie dostrzegłem go z przodu a później od rewersu z wyraźnymi językami ognia aż do całkowitego oddalenia aż znikl na tle nieba.
Szanowni Państwo mam jeszcze jeden dylemat zwiazany z ta obserwacja poniewaz bylem pewien ze to zjawisko obserwowalem 14 lutego(walentynki) az do momentu gdy zacząłem szperać po necie i na pewnym niemiecki portalu miejskim znalazlem opis podobnych sytuacji od dwoch innych swiadkow z data 13 lutego o godz 22.15! I tu zaczyna sie moj problem... bylem swiecie przekonany aż  do momentu przeczytania tego wpisu  ze bylo to 14 gdzieś ok 23! dziwi mnie fakt ponieważ jestem facetem twardo stąpającym po ziemi gdzie notowanie daty,dnia i godziny jest moim chlebem powszednim.Tak czy siak nie znalazłem żadnej wzmianki o upadajacym gdzies ciele niebieskim 13tego lub 14tego lutego oprócz oczywiscie incydentu z Czelabińska,czyżby to COŚ, było własnie tym?
Na koniec dodam ze obiekt lecial w kierunku wschodnim lub poludniowo wschodnim.

Mam jeszcze inna ciekaw obserwacje z przed 2 lat ale to może innym razem,oczywiście jeśli Państwo pozwolą?
Przepraszam za błędy i chaos w tekście ale  wiele emocji towarzyszy temu wspomnieniu,pomimo tak odległego czasu i  późnej już pory.

Moje nazwisko tylko dla redakcji.

Pozdrowienia Mirosław [...]

 I jeszcze jedna obserwacja, która miała miejsce 7 kwietnia 2013 roku. Została ona opisana w portalu FN, wystarczy kliknać na link poniżekj:

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2672

 

To pierwsza "porcja" obserwacji UFO przysłanych do Fundacji Nautilus. Następna jest już szykowana przez kolegów (będzie sporo zdjęć!).

      

Komentarze (2)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 21 lis 2013 20:56 | brak oceny

Rybnik droga 925 | Gość

Witam też coś tu zgłoszę bo trafiłem tu szukając czegoś o niebieskim obiekcie na niebie. W poniedziałek 18.11.2013 o godz między 18-19 widzieliśmy na drodze 925 (droga z orzesza na rybnik) na wysokości skrętu na kamień widzieliśmy niebieski obiekt na niebie,było to dość duże i wyraźnie niebieskie by to zauważyć. I napewno nie była to gwiazda. Staliśmy na przejeździe kolejowym i obiekt ten się nie przemieszczał, zrobiłem zdjęcie telefonem gorszej generacji, ale opary z tłumika idealnie wkomponowały się w kadr, aż zły jestem że nie mieliśmy aparatu z żoną. Obiet ten ani nie mrugał by pomyśleć że to jakiś helikopter czy samolot. Nic z tym nie zrobię, ale przynajmniej tu zakomunikuję. Pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 8 lis 2013 18:29 | brak oceny

ag | Gość

witam
Godzina 18 25 obserwuje kolorowe światła . Pisze z Roztocza. Światła migają, przesuwają się, i rozłączają.
Pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

poprzednie wiadomości:

Polska

Pon, 25 mar 2013 10:28

PODCZAS OBSERWACJI UFO COŚ DZIWNEGO DZIEJE SIĘ Z CZASEM

W nocy z 7 na 8 marca nad samochodem jadącym w nocy trasą E-7 zawisł obiekt UFO. Rodzeństwo jadące autem po raz pierwszy w życiu mogło się przekonać, że opowieści o „Niezidentyfikowanych Obiektach Latających” są nie tylko fascynujące, ale także prawdziwe. czytaj dalej

Nie, 3 mar 2013 18:54

Na serii pięciu zdjęć widać dokładnie tor lotu tajemniczego obiektu!

UFO podleciało do małego modelu samolotu wyraźnie wykonując wokół niego ewolucję. Ani autor zdjęć, ani żaden ze świadków nie widział gołym okiem niezidentyfikowanego obiektu. Seria zdjęć UFO wykonana przez naszego czytelnika w Bułgarii trafi do światowych archiwów badania tego zagadkowego, choć w 100% prawdziwego fenomenu. czytaj dalej

Pon, 4 luty 2013 11:09

Czy to był ten sam obiekt UFO, który wylądował w Polsce w roku 2008?

8 stycznia 1981 roku doszło do lądowania obiektu UFO niedaleko miasteczka Trans-en-Provence w południowo-wschodniej Francji. National Geographic przypomniał tę historię w jednym z odcinków serii „UFO nad Europą”. Okazało się, że jest zaskakujące podobieństwo z przypadkiem lądowania UFO w Polsce w 2008 roku. czytaj dalej

Pon, 10 gru 2012 09:47

Obiekty UFO zmieniały kształt, przez dłuższą chwilę były nieruchome.

24 lipca 2012 roku około godz. 19.30 pojawiły się cztery jasne obiekty nad wsią Stronno. Został nagrany film pokazujący to zjawisko. czytaj dalej

Nie, 2 gru 2012 11:55

UFO w okolicach Lęborka?

Na Zachód od Lęborka pojawił się na niebie płonący obiekt, który można było obserwować przez kilka minut. Nie jest też do końca pewne czy odleciał, czy też rozbił się o ziemię - świadkowie nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie. czytaj dalej

Pon, 19 lis 2012 08:04

UFO miało kształt idealnego trójkąta. Obiekt rozpłynął się w powietrzu!

Obserwacja miała miejsce w Darłowie (Pomorskie) 17 listopada 2012. Trójkątne UFO stało nieruchomo w miejscu. czytaj dalej

zobacz archiwum...

  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.