startPolska
Sob, 22 luty 2014 17:33 | Czytany: 3913x | Komentarzy: 0

ZDJĘCIA PLANET, KSIĘŻYCA CZY SŁOŃCA ZAWIERAJĄ CZASAMI PRAWDZIWE ZAGADKI

     

Każdego dnia serwisy NASA czy choćby google emitują w sieć www miliony zdjęć, które pokazują różne punkty ziemi, nieba nad nami, planet czy Słońca. Czytelnicy serwisu FN regularnie przysyłają na pokład Nautilusa przeróżne fotografie, które zawierają jakiś niewytłumaczalny element. Inna grupa sama wykonuje zdjęcia nieba i także udaje im się zarejestrować wielce osobliwe rzeczy.

Najpierw zajmijmy się tą pierwszą grupą.

Na początek nasz naturalny satelita Księżyc.

 

 

From: […]

Sent: Monday, February 17, 2014 11:30 AM

To: nautilus @ nautilus. org. pl

Subject: Może temat na artykuł?

 

Witam

Szanowna załogo Nautilusa.

Ostatnio natknąłem się na informacje dotyczące zdjęć księżyca w Google earth. Postanowiłem to sprawdzić i "szczęka mi opadła". To jest co najmniej zastanawiające. Proszę jeśli możecie sprawdźcie Sami. Na powierzchni Księżyca widać tysiące obiektów przypominających zabudowania, układających się w linie i pod kątem prostym, najczęściej na krawędziach kraterów.

Szczególnie jest to widoczne we fragmencie powierzchni o udostępnionej lepszej rodzielczości w rejonie "Mare moscoviense". Może coś napiszecie o tym.

Dołączam kilka zrzutów ekranu

Pozdrawiam

Jacek

 

 

 

 

Skoro mowa o Księżycu, to zobaczmy zdjęcia przysłane przez stałego obserwatora naszego satelity i jednocześnie czytelnika serwisu FN, p. Jerzego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

From: […]

Sent: Wednesday, November 24, 2010 5:31 AM

To: FUNDACJA NAUTILUS

Subject: Pozdrowienia z Księżyca ...

 

... sfotografowanego 23.11.2010 o  21:21 teleskopem BKMAK 1800mm z telekonwerterem 4x (ogniskowa wynikowa 7200mm) przez warstwę prześwitujących chmur, z zagadkowym efektem na kilku zdjęciach ... - JWB

 

 

 

 

 

 

Do dziwnych zdjęć wykonywanych przez p. Jerzego jeszcze wrócimy. Teraz zmieniamy miejsce w naszym Układzie Słonecznym i przenosimy się na Marsa. Tam także można zobaczyć rzeczy co najmniej zdumiewające.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-----Original Message-----

From: […]

Sent: Saturday, June 15, 2013 8:37 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Ciekawe fotki z Marsa !!!

 

Pozdrawiam

Alek

 

 

 

 

 

 

Teraz czas na Słońce. Ciekawe zdjęcia przysłał do nas p. Emil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

From: […]

Sent: Friday, February 14, 2014 5:07 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Obiekt w wybuchu koronalnym Słońca


Dzień Dobry!


  Nazywam się Emil […] mieszkam w miejscowości […] (woj. wielkopolskie). Od wielu lat śledzę Wasz portal, ale nie o tym chcę pisać.

  Od momentu pojawienia się artykułu w zakładce "XXI piętro" o falach elektromagnetycznych oddziaływujących na jakość snu człowieka, śledzę również aktywność słoneczną pod adresem:

http://zmianysolarne.pl/tresc/panel-pomiarowy-slonca .

12.02.2014 roku zauważyłem pewien obiekt na zdjęciu za słońcem. Dokładny adres do zdjęcia z tyłu słońca aktualizowanego co parę godzin:

http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/beacon/latest_512/behind_cor2_latest.jpg

Zdjęcia, które wstawiłem w załącznikach pochodzą z dnia 12.02.2014 i 14.02.2014.

Można zauważyć nad czarną plamą "obiekt", który jest podobny (to tylko moje skojarzenie) do uss enterprise z serii "Star Trek". Gdy porównacie parę zdjęć, zauważycie, że "obiekt" znajduje się w rotacji. Przednia część wydaje się być w kształcie kuli, a tylna niczym silniki/napęd.

  Proszę o kontakt i anonimowość. Mam nadzieję, że się Wam to spodoba.


Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Emil […]

 

 

 

 

 

 

W sprawie dziwnego zachowania Słońca dostaliśmy ostatnio więcej wiadomości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

From: Tomasz [...]

Sent: Tuesday, February 04, 2014 10:45 AM

To: Fundacja Nautilus

Subject: Plama na słońcu

Witam,

wczoraj spacerowałem po zamarzniętym Zalewie Zegrzyńskim i przyglądałem się słońcu które za parę chwil zaczęło zachodzić za horyzontem. Na tarczy słońca zauważyłem gołym okiem jakąś kropkę - trochę szeroką jak na kropkę, obszar wyraźnie ciemniejszy na tarczy słońca. Kropka nie przemieszczała się ani nie znikała wraz z przemieszczaniem się słońca więc to była raczej plama na słońcu.

  Zdaje sobie sprawę że plamy na tarczy słońca są rzeczą normalną, ale obserwowanie ich bez odpowiedniego sprzętu jest raczej niemożliwe, tak mi się przynajmniej zdawało, i wielkość plamy którą można obserwować gołym okiem to chyba też nie jest rzeczą normalną. Nie jestem specjalistą w obserwacji słońca, ale nigdy wcześniej, choć oglądałem parę zachodów i wschodów słońca, nie widziałem plamy na słońcu gołym okiem(może nie zwracałem na coś takiego uwagi), więc dlatego o tym pisze.

Pozdrawiam Tomek […]

 

 

 

 

 

From: […]

Sent: Monday, February 03, 2014 11:06 PM

To: Fundacja Nautilus

Subject: Piktogram a plamy na słońcu


Witam.


Piszę do Was a propos przedostatniego wpisu na temat pierwszych piktogramów , które powstały w Holandii. Dzisiaj przeglądając strony z aktualnymi zdjęciami tarczy słonecznej zauważyłem plamy na słońcu , które są łudząco podobne do danego piktogramu. Dodam , że juz dane plamy wykazują bardzo dużą aktywność (kilka rozbłysków klasy M) i ma 50% szanse na rozbłysk klasy X skierowany w strone ziemi.


Pozdrawiam.


 

 

Wracamy do tego, co na pokład Nautilusa przysyła p. Jerzy. Oto dwa e-maile od niego, każdy miał w załączniku kilkanaście zdjęć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

From: jerzy_[dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, February 05, 2014 2:28 AM

To: FUNDACJA NAUTILUS

Subject: Kolejny Znak Zapytania ...


... pokazało Słońce sfotografowane przez mój teleskop w Kielcach 3 lutego 2014 - IMG_7599.jpg (załączam wycinek foto, pomniejszenie do 50 procent, filtry oraz dodatkowe pomniejszenie opisane).

O co ono może pytać w plamie AR1968?

 Może pyta o następny dziwny znak na niebie nad mym osiedlem z 4 lutego 2014 - IMG_7620.jpg - widoczny tylko na jednym zdjęciu z balkonowej serii panoramy horyzontu (pełnoformatowa fotka skompresowana, w 2 odrębnych filtracjach XNview - poziomy automatyczne i równoważenie mapy bitowej, jak też wycinki z pełnego formatu nieskompresowanego w kilku filtracjach) ?

Coś zarówno dla UFOentuzjastów i sceptyków ...


Pozdrowienia - JWB


P.S. Dotarło moje "UFO w Woroneżu..." z e-maila 2 lutego 2014 ?  /dotarło! – odp. FN/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

From: jerzy_ [dane do wiadomości FN]

Sent: Thursday, February 13, 2014 3:31 AM

To: FUNDACJA NAUTILUS

Subject: Kierunek - EMILCIN


Witam,

z kontynuacją tematu moich 2 e-maili z 19 oraz 20 sierpnia 2013 ("Otwarte Niebo" nad Kielcami 17 sierpnia 2013 - początek)

 Przypadek dotyczył kilkusekundowej serii moich porannych fotografii teleskopowych samolotu, przelatującego na linii Opole Lubelskie-Annopol (ca 100km od fotografującego z Kielc), zbliżającego się optycznie prawie do styku z praktycznie nieruchomym, nieco sierpowatym "światłem" o dużej jasności i barwnych odcieniach.

E-maile zawierały opisy, pomniejszenia wszystkich fotografii oryginalnych, analizy graficzne wycinków i ich powiększeń, analizę nakładkową fotografii (fazy ruchu samolotu względem "światła/obiektu", analizę kierunkową lotu (Flightradar24) ).

 Na szóstej fotografii owo "światło/obiekt" zostało przekryte smugą kondensacyjną samolotu - uczytelniłem to  obecnie przez wyodrębnienie w programie graficznym "kanału Blue" obrazu  oraz radykalny wzrost kontrastu przy zmniejszeniu jasności i minimalizacji parametru "gamma" obrazu.

Na tle smugi kondensacyjnej ujawnił się skośny, nieco sierpowaty kształt "obiektu" - oznaczyłem go literą "X". Zapewne ZA smugą.


Jeszcze raz upewniłem się, że nie mógł to być obraz sierpu planety Wenus - program astronomiczny AstroJaWil17 jednoznacznie wykazał, że w owym czasie Wenus znajdowała się 29.5 stopnia kątowego PONIŻEJ horyzontu (Słońce 0.8 stopnia PONIŻEJ).

Dołączam dwa screenshoty AJW17, w tym widok nieba nad horyzontem E, z ówczesnym układem planet - niebo w uczytelniającej wersji czarnej.

 Dla ułatwienia porównań zmian kształu i barwy "światła/obiektu" skomasowałem pasami poziomymi powiększone wycinki kolejnych zdjęć i kolejnych faz uczytelnień graficznych w jedną matrycę.

Uczytelniłem również graficznie analizę nakładkową - tym razem jako wycinek całego kadru pomniejszonego.

 Dołączam obecnie również pełnoformatową fotografię początkową i końcową z widocznym obiektem, jak też porównawczą fotografię Księżyca z 16 sierpnia - dla oceny skali - identycznym teleskopem i identyczną lustrzanką cyfrową Canon EOS 550 D. Można sprawdzić EXIFy.


Pozdrowienia emilcińskie ;-)  - JWB

 

P.S. Zauważyliście mój e-mail z 5 lutego 2014 ?  [zauważyliśmy – odp. FN]

 

 

 

 

 

Czas na zdjęcia tego, co zawierają mapy google. Zdjęć tych dostajemy bardzo, bardzo dużo. Większość zawiera pewnie zwykłe obiekty (helikoptery, balony itp.), ale efekty potrafią być dość ciekawe. Oto dosłownie dwa przykłady takich właśnie zgłoszeń do FN:

 

 

 

 

 

 

 

From: Marek […]

Sent: Friday, February 07, 2014 7:00 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Zdjęcie ciekawego obiektu na google maps


Witam,


pod poniższym linkiem można zobaczyć ciekawy obiekt nad jedną z kamienic w Poznaniu:

https://maps.google.pl/maps?q=matejki+65A&hl=pl&ie=UTF8&ll=52.403682,16.899791&spn=0.002347,0.005681&sll=52.400531,16.901666&sspn=0.300386,0.727158&hnear=Matejki+65A,+Pozna%C5%84,+wielkopolskie&t=m&z=18&layer=c&cbll=52.403682,16.899791&panoid=x2qmWRTbtYiUcDS9ePwZOg&cbp=12,268.65,,1,-50.76

Widzieliście kiedyś wcześniej podobny? W razie gdyby się nie udało wyświetlić, to w załączniku printscreen.

Pozdrawiam

Marek […]

 

 

 

 

 

 

 

 

From: Iwona […]

Sent: Sunday, January 26, 2014 11:19 AM

To: FN

Subject:


hej

zobaczcie jakie dziwne “coś” znalazłam wczoraj w programie “mapy” na iphone  oglądając Wołomin...

co to jest...ja nawet wiem, w którym to miejscu..tam są normalne domy...

 pozdr

I.

 

 

 

 

 

 

 

Od dwóch tygodni uczestniczymy w ciekawym projekcie międzynarodowym związanym ze zdjęciami UFO. Pomysł jest bardzo interesujący, gdyż opiera się na próbie oceny wielkości obiektów na podstawie analizy gęstości pikseli na zdjęciu.

Program ten dopiero powstaje, a jego premiera będzie miała miejsce podczas najbliższego kongresu UFO w Stanach Zjednoczonych, na który wybieramy się dość liczną ekipą.

Przy okazji zabierzemy ze sobą najnowszą prezentację o UFO, w tym także zdjęcia przysłane na pokład okrętu Nautilus przez czytelników serwisu - za wszystkie zdjęcia pięknie dziękujemy!


     

Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

poprzednie wiadomości:

Polska

Nie, 29 gru 2013 19:29

NIEZIDENTYFIKOWANE OBIEKTY LATAJĄCE – PODSUMOWANIE ROKU 2013

Końcówka 2013 roku przyniosła prawdziwą lawinę obserwacji, zdjęć i filmów UFO w Polsce. To był bardzo dobry rok dla nas w badaniu zjawiska Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Poznaliśmy bardzo dużo nowych, ważnych informacji o tym fenomenie. czytaj dalej

Czw, 7 lis 2013 13:26

ŚWIADKOWIE OPOWIADALI, ŻE ZJAWISKO PRZYPOMINAŁO ZORZĘ POLARNĄ

Światło było widać z Radomia i terenów położonych na wschód od miasta. Dużo lepiej było widoczne z dala od większych miejscowości, czyli tam, gdzie było ciemno. czytaj dalej

Nie, 18 sie 2013 08:54

SPOTKANIE Z UFO NA WOŁYNIU W PRZEDWOJENNEJ POLSCE

To było bez wątpliwości Bliskie Spotkanie III Stopnia! Rzecz miała miejsce na kresach Rzeczpospolitej przed II Wojną Światową. Opis istot przez świadka jest zdumiewająco precyzyjny. czytaj dalej

Nie, 11 sie 2013 14:16

TO BYŁO 10 LAT TEMU!

11 sierpnia 2003 roku mieszkaniec Szczecinka Lech Chaciński wracał z pracy do domu. Była godzina 4.25 w nocy, kiedy na wiadukcie zobaczył dziwne sylwetki... tak rozpoczęła się historia, która zmieniła jego życie i trwa do dzisiaj. czytaj dalej

Nie, 7 lip 2013 20:39

TEN OBIEKT NIE ZACHOWYWAŁ SIĘ JAK BALON!

Pierwsza myśl świadka? Ktoś w powietrze wypuścił balony! A jednak z kazdą sekudną obserwacji świadek z niedowierzaniem kręcił głową... Niezwykłe UFO nad Białymstokiem. czytaj dalej

Pon, 3 cze 2013 07:19

UFO NAD POLSKĄ - DZIESIĄTKI RELACJI ŚWIADKÓW

Latem ludzie częściej przebywają na otwartym terenie, częściej patrzą w górę. To sprawia, że lawinowo rośnie ilość obserwacji UFO. czytaj dalej

zobacz archiwum...

  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.