startUFO -TEMATY
Śr, 5 gru 2018 13:37 | Czytany: 330x | Komentarzy: 0

DLACZEGO NIE MA WYRAŹNYCH ZDJĘĆ I FILMÓW Z ‘DETALAMI I SZCZEGÓLIKAMI’ UFO, CZEGO DOMAGAJĄ SIĘ CZYTELNICY EPOKI ‘LINKA DO WSZYSTKIEGO’?

     

Wielokrotnie byliśmy na kongresach największej na świecie organizacji ufologicznej, czyli MUFON. Oglądając prelekcje zaproszonych największych światowych ekspertów od tego fenomenalnego zjawiska zrozumieliśmy, że ze zdjęciami UFO i filmami jest trochę inaczej, niż tzw. popularny lud epoki „linka do wszystkiego” myśli. A mówić precyzyjniej: jest zupełnie na odwrót! Wyjaśnimy to na przykładzie z naszej ostatniej poczty.

Żelazna zasada dotycząca filmów z UFO filmowanych ‘z bliska’

O naszej publikacji filmu nagranego przez p. Joachima dostaliśmy wiadomość z linkiem do filmu, który był do nas przysyłany setki razy. Zanim napiszemy nasz komentarz – najpierw e-mail od czytelnika.

Od:Michał

Witajcie, w necie w sieci yt trafiłem na taki oto film https://youtu.be/nykOK8SP9nY
Nie wiem czy to prawdziwe czy może fake, ale statek przypomina ten statek nagrany z samochodu. Tylko tu ostrość jest lepsza. Choć z drugiej strony, nie wiem czy to jest prawdziwe. Szkoda, że ludzie robią sobie żarty i przez to, te prawdziwe nagrania też są podważane i wyszydzane.

 

Szanowny Czytelniku serwisu FN,

My nie wierzymy w ten film z prostego powodu: te obiekty nie dają się filmować z bliskiej odległości, aby można było zobaczyć szczegóły. W USA widzieliśmy wykład pewnego eksperta od filmów UFO, który mówił wprost: jeśli pojazd UFO jest superwyraźny, to z praktycznie pewnością można założyć, że jest to oszustwo.

UFO nie pozwalają filmować szczegóły i specjalnie tworzą „rozmycie w aparacie”. Brzmi to fantastycznie, ale ich możliwości są naprawdę niewyobrażalne. Zapamiętaliśmy ten fragment wykładu i stąd natychmiast ten film p. Joachima wydał się interesujący. I jeszcze jedna rzecz z tego wykładu warta zapamiętania: zdjęcia i filmy są miliard razy mniej ważne niż prawda w relacji świadka. Dlaczego? Bo prawda w głosie ludzi i przeróżnych szczegółach zachowania jest nie do podrobienia!

Każde zdjęcie i każdy film nawet najprawdziwszy ze wszystkich możliwych prawdziwych filmów natychmiast zostanie opluty przez stado zaciekłych demaskatorów na 100 tysięcy sposobów… zawsze! ;)

To, czego oni nie są w stanie podważyć to właśnie coś niemierzalnego i niedefiniowalnego, czyli właśnie „prawdę” w głosie świadka. Proszę zwrócić uwagę na moment, kiedy p. Joachim „przysięga na grób swojej matki”, że naprawdę widział ten obiekt i film jest prawdziwy! Te przejmujące słowa są „nie do zagrania” przez jakiegoś zawistnego gnoja-oszusta… zagranie tego jest poza jego zasięgiem. Podsumowując: ludzie mówią bzdury, że „zdjęcie czy film” będzie dowodem na UFO, ale mylą się!

 

Nigdy tak nie będzie, gdyż każde zdjęcie czy film przy odpowiednio złej woli można opluć, oblać szambem i wyśmiać, ale już na przykład „przysięganie na grób własnej matki” przez dorosłego człowieka, którego znamy imię i nazwisko, którego znamy numer telefonu, a wreszcie znamy jego znajomego, który „ręczy głową”, że nie jest to żaden „zawistny buc prowadzący forum o zjawiskach i przysyłający nam fałszywki” (takich mamy kilku od lat), lecz poważny człowiek. Mający rodzinę, pozycję zawodową, nigdy nie kłamiący i robiący prowokacje.. I jeszcze jedno: oszuści nigdy nie wystąpią w rozmowie telefonicznej i żadnej innej. Dlaczego? Gdyż nigdy nie zagrają „teatrzyku”, gdyż jest to poza zasięgiem zwykłych ludzi, a nie zawodowych aktorów. A poza tym konsekwencje faktu „posiadania przez nas jego imienia, nazwiska i telefonu” są znaczące i tacy ludzie są tego świadomi.

W przypadku tamtego filmu „autor” nigdy ani się nie zgłosił, ani nie odezwał, ani tym bardziej nie zgodził się udzielić wywiadu. Mamy nadzieję, że ten krótki esej pokazał Panu mały „aspekt” sprawy zdjęć, filmów i prawdziwości zdarzeń z UFO, które zawsze na miejscu pierwszym ma „prawdę w relacji świadków”. Zawsze! Zdjęcia i filmy to rzecz pierwszorzędna dla ludzi niezajmujących się UFO poprzez osobiste spotkania ze świadkami i oceniających to zjawisko przez pryzmat wszystkiego, co znają, a drugorzędna dla osób takich jak np. eksperci MUFON zajmujący się UFO od kilkudziesięciu lat. Po prostu ani zdjęcie UFO, ani film z UFO nie jest żadnym dowodem i nigdy nie będzie, choćby nie wiadomo jak było prawdziwe.


Prosimy jeszcze raz posłuchać relacji p. Joachima, kiedy przysięga na grób swojej matki… Tylko – proszę wybaczyć eufemizm -  młode dzieciaki myślą, że przysięganie na grób zmarłej matki to „takie nic” – tymczasem ludzie w takim wieku jak p. Joachim takie słowa ja przysięganie na grób matki biorą ze śmiertelną powagą. To jeden z wielu powodów, dla których jego relacje powinna być traktowana poważnie, a brednie o tym, jak to „żartował sobie ze swojej nieżyjącej matki i jej grób, aby „zrobić teatrzyk z animacją komputerową” są wypowiadane przez ludzi, którzy nigdy w życiu nie rozmawiali z takim świadkiem i wydaje im się, że wiedzą, jak taki człowiek „pewnie mówi i myśli”. A to nie jest takie proste… ;)

Poniżej jeszcze raz relacja p. Joachima, która jest znakomitym przykładem tego, jak sam świadek jest ważny przy ocenie prawdziwości relacji. W jego przypadku jest jeszcze jego bliski kolega, którego znamy i który „daje własną głowę”, że jego kolega Joachim mówi w 100 procentach prawdę, gdyż jest poważnym człowiekiem, któremu nie w głowie „żarty”. To także istotny element oceny wiarygodności świadka.

 

 

 

Dostajemy bardzo dużo korespondencji w sprawie projektu KONTAKT, o którym pisaliśmy sporo w ostatnich tygodniach. Nie mamy w tej chwili czasu pisać długiego tekstu, ale przynajmniej krótko odpowiemy na jedno pytanie.


Jestem z "Nautilusem" od audycji Radia Zet.
Chodzi o "PROJEKT KONTAKT".
Data plików w aparacie może się nie pokrywać z datą emisji programu "Zjawiska paranormalne - Spotkania z obcymi?" nie dlatego, że obcy wpłynęli na emisję programu.
Aparat fotograficzny mógł stracić pamięć daty i godziny po wymianie baterii lub po rozładowaniu akumulatora.
Data plików są wynikową od momentu resetu dat do momentu zrobienia zdjęć.
Jeśli jest taka możliwość, dobrze by było sprawdzić, do jakiej daty startowej (systemowej) ustawia się aparat po wymianie baterii. A daty zrobienia zdjęć przez ojca i filmu przez 10 latka ustaliłbym na podstawie innych robionych zdjęć rodzinnych w tym czasie. Wówczas może emisja programu wskaże na dokładną datę obserwacji. Tak bym do tego podszedł.
Pozdrawiam
Janusz

 

Dziękujemy za wszystkie uwagi i sugestie. Oczywiście sami na to także wpadliśmy dużo wcześniej. Sprawy są o wiele bardziej ciekawe niż wynikałoby z naszych wcześniejszych publikacji… jeszcze bardziej, niż nawet przypuszczaliśmy jeszcze tydzień temu. Po prostu wydarzenia mają charakter bardzo dynamiczny i wiele rzeczy dochodzi nowych. Sprawa filmu nagranego przez dziesięciolatka – wiele rzeczy będzie oczywistych po naszej najbliższej publikacji, która będzie miała tytuł „PROJEKT KONTAKT – POCZĄTEK”. Powinna się ukazać za kilka dni i wtedy… zrobi się dopiero ciekawie. Wymaga ona jednak trochę większej ilości pracy, a czas na pokładzie okrętu Nautilus jest towarem „najbardziej deficytowym”.

Poniżej przypominamy historię, od której wszystko się zaczęło, czyli „Incydent w Redlesham”. Polecamy bycie na pokładzie 23 grudnia o 21.00, kiedy rozpocznie się LIVESTREAM FN.

Koledzy z projektu KONTAKT mówią, że wiele osób dopiero po tej publikacji zrozumie wagę tego, z czym mamy do czynienia.

      

Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

poprzednie wiadomości:

UFO - TEMATY

Pon, 19 lis 2018 10:20

SPOTKANIE BILLY MEIERA Z MICHELLE DELLAFAVE – SPRAWA JEDNEGO Z NAJSŁYNNIEJSZYCH ‘DOWÓDÓW NA OSZUSTWO MEIERA’ MA NIEZWYKŁY FINAŁ

Billy Meier to najsłynniejszy na świecie kontaktowiec z UFO. Od kilkudziesięciu lat jego przypadek jest ośmieszany i demaskowany za pomocą kilku „wielkich oszustw Meiera”, a jednym z nich miało być rzekomo zdjęcie z Michelle Dellafave.  czytaj dalej

Nie, 18 lis 2018 12:06

Obserwacja UFO przez pilotów nad Irlandią tematem programu w BBC.

Załogi kilku samolotów pasażerskich przelatujących nad Irlandią zaczęły równocześnie informować o dostrzeżeniu na niebie jasnych i bardzo szybko poruszających się obiektów. Nie zostały zidentyfikowane, czyli zostały UFO. Irlandzkie władze zajęły się tematem. czytaj dalej

Czw, 15 lis 2018 10:28

O CZYM PISAŁ WITOLD WAWRZONEK W DZIESIĄTKACH LISTÓW WYSYŁANYCH DO KLUBU UFO-WIDEO?

Witold Wawrzonek pisał listy, a dokładniej mówiąc... dziesiątki listów. Wszystko to miało miejsce po Emilcinie w latach 1979-1995. czytaj dalej

Śr, 10 paź 2018 13:45

PROJEKT ‘KONTAKT’ – ZASKAKUJĄCE INFORMACJE O OBCYCH CYWILIZACJACH ODWIEDZAJĄCYCH ZIEMIĘ

Ludzie myślą, że obce istoty z obiektów UFO są „wszechmocne i perfekcyjne”. Nic bardziej mylnego! Popełniają przezabawne błędy i pomyłki świadczące o tym, że są takimi samymi istotami jak my, choć oczywiście wyprzedzają nas na drodze rozwoju duchowego i technologicznego. czytaj dalej

Czw, 4 paź 2018 09:32

TURYSTYKA UFOLOGICZNA W ARGENTYNIE

W Argentynie rośnie popularność tematyki związanej z UFO. Ostatnio nawet można pójść szlakiem zdarzeń związanych z Niezidentyfikowanymi Obiektami Latającymi. czytaj dalej

Sob, 15 wrz 2018 19:33

PAUL ASCOUGHT: UCZESTNICY BLISKICH SPOTKAŃ Z UFO MÓWIĄ, ŻE TE WYDARZENIA ZMIENIŁY ICH POGLĄD NA ŚWIAT

Na pokład okrętu Nautilus dostaliśmy właśnie informację o nowej książce o UFO  zatytułowanej "THE REAL STORY". Przedstawiamy wywiad z autorem, który przeprowadził nasz kolega z Wielkiej Brytanii Philip Mantle. czytaj dalej

zobacz archiwum...

  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.