startPolska
Śr, 19 cze 2019 07:59 | Czytany: 1043x | Komentarzy: 0

SPOTKANIE PROJEKTU FN ‘OTWARTE NIEBO’ W SPRAWIE FILMÓW Z OBIEKTAMI UFO NAGRANYMI W NOCY

     Zjawisko UFO jest o tyle inne od wszystkich innych zjawisk, którymi zajmuje się Fundacja Nautilus, że z tym fenomenem są integralnie związane zdjęcia i filmy. A precyzyjniej mówiąc: setki filmów i zdjęć, a może raczej tysiące… Wpadliśmy tutaj w pewną pułapkę, gdyż ludzie cały czas przysyłają nam materiały wideo czy zdjęcia w nadziei, że wszystko „opublikujemy i opiszemy” najlepiej długo i wnikliwie. Tymczasem prowadzenie machiny FN to ciągły wyścig czasem i łączenie niemożliwego: życia prywatnego, zawodowego i naszej pasji, która wymaga wielu godzin każdego dnia chociażby na to, aby trzymać pocztę „on-line”. Efekt jest tego taki, że w naszych katalogach czeka ok. 700 filmów z UFO zgromadzonych na przestrzeni ostatnich 20 lat, które naszym zdaniem kiedyś muszą być opublikowane, ale ze względu na czasochłonność procesu ich obróbki przegrywają z innym, super-ważnymi publikacjami w serwisie, które po prostu uznajemy za ważniejsze.

Musimy naprawdę podejmować trudne decyzje praktycznie kilka razy każdego dnia. I nie ma sensu mówienie o „angażowaniu tzw. pasjonatów czytających serwis”, że niby oni się „włączą i pomogą”. Było to kilka razy przerabiane – owszem, może się i włączą, ale szybko kiedy pojawia się potrzeba tytanicznej, żmudnej i mało atrakcyjnej codziennej, wielogodzinnej pracy, to… no więc przerabialiśmy to i tylko pieniądze i wynajmowanie ludzi pozwolą nadać sprawom właściwy bieg.

Wracając do spotkania projektu „Otwarte Niebo, które miało miejsce 18 czerwca 2019 – tym razem ustaliliśmy kilka ważnych zasad, którymi będziemy się kierowali przy ocenie tzw. nocnych filmów z UFO. Tego typu filmy są zawsze narażone na to, że mamy do czynienia ze źle zinterpretowanymi zwykłymi zjawiskami jak balony, drony, samoloty, a także reflektory z ziemi oświetlające niebo (ostatnio bardzo modne na polskich weselach).

W każdym razie po burzliwej dwugodzinnej dyskusji udało nam się sporządzić rodzaj „wewnętrznej instrukcji obsługi” dla załogi FN, która ma zaklasyfikować jakiś film, ocenić i właściwie opisać, aby osoby potem wchodzące do katalogu zorientowały się, co to za materiał.

To spotkanie było niezbędne, bo jeśli filmów typu „jasny punkt na nocnym niebie” jest przysyłanych kilkanaście tygodniowo, to naprawdę potem poruszanie się po archiwum bez odpowiedniego opisu w nazwach pod-katalogów przypomina błądzenie po labiryncie.

 

Na koniec trzy materiały trochę wzięte „na chybił – trafił” z naszej poczty. Na poważne opracowanie filmów przyjdzie jeszcze chwilę poczekać, ale zysk ze spotkania naszej ekipy z projektu „OTWARTE NIEBO” jest także taki, że po raz kolejny zostało przypomniane, że „TE MATERIAŁY ISTNIEJĄ W NASZYCH KATALOGACH I NIE MOŻEMY O NICH ZAPOMNIEĆ”.  Myślicie, że to mało? Mylicie się – takie spotkania i takie właśnie przypomnienia są bardzo ważne.

 

From: […]

Sent: Thursday, June 13, 2019 7:32 PM

To: FN

Subject: UFO?

 

Witam ,

wczoraj z rodzina zauwazylismy na niebie chmure(ze strony wschodniej) ktora robiła sie czerwona w czasie gdy słonce juz zaszło a ksiezyc(ze strony zachodniej) był zasłoniety kompletnie przez chmury. W ktorych pojawiły sie cienie pieciu(czerwonych) duzych punktow swiateł ktore krazyly dookoła, były naprawde piekne tak sie zapatrzyłem ze zapomniałem o nagraniu, nastepnie znikneły i pojawiły sie swiatła ktore juz nagrałem.Zona z dziecmi widziały ze w strudze swiatła cos jakby było wciagane do gory , skupiałem sie na kamerze wiec tego nie zauwazyłem poniewaz liczyłem na to ze video ktore nagram bedzie na tyle dobre ze sobie oddtworze , jednak sie myliłem . Nie mam odpowiednich programów aby odszumic, wyciałem tylko dzwiek .

Ps jest to drugi taki przypadek podobny był w ubiegłym roku równiez wczesnym latem lecz obiekty były jak punkty małe i szybkie łaczyły sie w jeden i z jednego robiło sie kilka .

Mam nadzieje ze da rade z tym filmem cos zrobic i prosiłbym o opinie.

A.M okolice Dresden , Niemcy pozdrawiam

 

 

From: […]

Sent: Saturday, June 8, 2019 7:20 PM

To: FN

Subject: Wrzosy ,Toruń 07.06.19

 

Proszę o obejrzenie filmu nagranego przeze mnie amatorsko jest wręcz niesamowity pozdrawiam […] Toruń  ps. proszę o kontakt co o tym sądzicie    ,myślę że na dobrym sprzęcie zaobserwujecie więcej k8z ja . Jestem w stanie

 


...film poniżej.

/uwaga, w filmie są wulgaryzmy, ale... zostawiliśmy je specjalnie, gdyż nadają relacji dramatyzmu i wiarygodności/ ;)

 

 

From: […]

Sent: Monday, April 1, 2019 12:31 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Livestrem

 

 

 

Dobry wieczór fundacjo dziękuję za ogrom pracy jaki wkładacie oraz za pracę włożoną w livestream.

Zaraz po zakończeniu audycji wyszedłem z domu po podniesiu głowy zobaczyłem coś co leciało po niebie.

Pozdrawiam Wojtek Irlandia

 

 

 

From: […]

Sent: Sunday, March 17, 2019 12:40 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Obserwacje dziwnych zjawisk swietlnych

 

Zgłaszam wystapienie nietypowych zjawisk swietlnych które miałem mozliwość zaobserwowania w ostatnim czasie.

 

  1. 13 lipca 2017 dwa obiekty jeden pomarańczowy drugi biało, z lekkim odcieniem niebiekiego ok 20° nad horyzontem, pierwszy pojawił sie czerwony, pulsował lekko,

po czym pojawił się ten biały i jakby odpowiedział kilkoma mrugnieciami. Po kilkunastu sekundach oba obiekty zgasły.

Zjawisko powtórzyło sie po kilkunastu sekundach, ale w innym miejscu, przesunieło sie o kilkanascie stopni na wschód.

Obikt pomarańczowy był na tyle duzy ze nie był punktem a raczej dyskiem, albo pierscieniem (ciemniejszy środek)

 

  1. 22 lutego 2019 jeden czerwony obiekt, lekko dryfujacy na wschód. Nisko, kilkanascie stopni nad horyzontem.

  Po kilkunastu minutach drugi raz, tym razem duzo wyżej nad horyzontem ok 30° i prawdopodobnie znacznie blizej. Był na tyle jasny że zauważyłem że się coś dzieje bedąc odwócony tyłem, zobaczyłem nagle swój cień, tak jakby ktoś oswietlił mnie z tyłu. Bardzo jasne pomarańczowo-cerwone swiatło i tez jakby ciemniejszy w srodku.

 

  1. 13 marca 2019 najpierw jeden obiekt, po kilku sekundach zgasł. Po kilku minutach 3 światła zapalajace sie jedno po drugim w jednej linii. Kilka sekund i zgasły.

   Po kilku minutach znów zapaliły sie te trzy, jeden po drugim, i zaraz z lewej strony pojawiła sie druga grupa obiektów, tez w jednej linii, ale było ich wiecej 5 lub 6.

   Kilkanascie sekund świeciły nieruchomo, po czym zgasły wszystkie.

 

  1. 14 marca 2019 jeden obiekt czerwiny, niezbyt jasny, ale udało sie uchwycic telefonem. Na filmie na samym poczatku widać ze były jednak dwa obiekty.

  Wszystkie obserwacje w tym samym miejscu, Mazowsze, miejscowość Szumin, okolice Wyszkowa nad Bugiem zawsze ok godziny 20 - 20:30 w kierunku północnym, północno-zachodnim.

 

 Dokładne współrzedne miejsca obserwacji:

 

        52,6132056

        21,6515107

 

  Teren odludny, zdala od swiateł miejskich. Dodam tylko że jestem miłośnikiem astronomii, i doskonale znam całe niebo, czesto robie sobie nocne spacery i przebieżki, szczególnie jak jest czyste niebo. Na pewno nie był to samolot (przebiega tamtedy szlak komunikacyjny i zawsze widać jekiś samolot, ale i słychać, tu nie było żadnego odgłosu), ani satelita, czy planeta Wenus lub Mars, te zjawiska sa mi dobrze znane.

 

pozdrawiam

[dane do wiad. FN]   

 

 

W sprawie „filmów z nocnymi światłami nadesłanymi do FN” – C.D.N. ;)

/wszystkich autorów filmów i zdjęć uspokajamy - wszystkie materiały mamy i pamiętamy o nich... nic nie zginęło - brak publikacji nie oznacza, że o nich zapomnieliśmy!/

 

      

Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

poprzednie wiadomości:

Polska

Nie, 16 cze 2019 07:58

ZAGADKOWY OBIEKT PRZELATUJĄCY OBOK SAMOLOTU JAK-52 TUŻ PRZED KATASTROFĄ W PŁOCKU

Do tragedii doszło w sobotę 15 czerwca 2019. Pilot wykonywał tzw. wiązankę akrobacyjną. Podczas korkociągu i gwałtownego obniżania nie udało mu się wyprowadzić maszyny z tej figury. Jak-52 po wykonaniu kilku obrotów wokół własnej osi zamiast wyjść do lotu poziomego z dużym impetem uderzył w wodę – pilot zginął na miejscu. Wcześniej obok samolotu przeleciał dziwny obiekt! czytaj dalej

Pt, 7 cze 2019 08:01

UFO I INNE NIETYPOWE ZJAWISKA NA NIEBIE – KILKA UWAG TECHNICZNYCH

Każdego dnia (!) dostajemy od czytelników serwisu relacje, zdjęcia i filmy pokazujące niezwykłe zjawiska na niebie. Część z nich – to oczywiste – jest błędnie zinterpretowanymi zwykłymi zjawiskami. Zakładamy, że jest to większość – nawet 90 procent. Ale pozostałe 10 procent pokazuje, że nasz świat czeka zmierzenie się z największą tajemnicą wszechczasów – fenomenem UFO. czytaj dalej

Śr, 29 maj 2019 05:35

UPROWADZENIA PRZEZ UFO - MOJA HISTORIA

Nasz czytelnik opisuje wstrząsającą historię, która przydarzyła mu się w 2001 roku. Jak to wygląda? Jak klasyczne Bliskie Spotkanie Czwartego Stopnia (uprowadzenie) z UFO z wykasowaną pamięcią. czytaj dalej

Śr, 22 maj 2019 06:40

CZY OBCE ISTOTY Z UFO MOGĄ BYĆ… POMIĘDZY LUDŹMI?

Osoby śledzące serwisy FN wiedzą, że zjawisko UFO to tysiące relacji – pojazdy obcych cywilizacji pojawiają się na Ziemi, lądują, także zabierają na pokłady ludzi. Czy jednak obce istoty mogą pojawić się na ulicy? Przejść niezauważone obok nas? Ten temat powrócił w kolejnej „naradzie na pokładzie okrętu Nautilus” zespołu Projektu „Otwarte Niebo”. czytaj dalej

Wt, 7 maj 2019 08:05

OPERACJA KONTAKT: SZANSE NA OFICJALNY KONTAKT / UJAWNIENIE OBCYCH CYWILIZACJI NA ZIEMI SĄ ZEROWE

Odbyliśmy naradę via Skype z naszymi kolegami zajmującymi się UFO na całym świecie. Wniosek jest oczywisty: nie należy oczekiwać żadnych znaków czy ‘kroków do oficjalnego kontaktu’. Ludzkość nie jest na to gotowa, a fakt istnienia ‘obcych istot w innych światach’ może doprowadzić jedynie do wściekłości grupy religijne i nacjonalistyczne na Ziemi. I wielkiej wojny. czytaj dalej

Śr, 1 maj 2019 08:11

BLISKIE SPOTKANIA Z UFO I SEN O EWAKUACJI ZIEMI

To nie jest „kolejna historia o UFO”, jakich znajdziecie tysiące w sieci. Ktoś coś widział, iluś tam świadków, coś przeleciało, odleciało itp. To pierwsza historia z serii „naprawdę mocnych opowieści o UFO”, którą jako pierwszą prezentujemy w serwisie FN. Niezwykła, bo uczestnik CE III z UFO miał super-realistyczny sen o zbliżającej się… katastrofie i ewakuacji Ziemi. czytaj dalej

zobacz archiwum...

  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.