startUFO -TEMATY
Nie, 9 maj 2021 06:12 | Czytany: 521x | Komentarzy: 0

SPOTKANIE DZIWNEJ ISTOTY I OBSERWACJA OBIEKTU UFO - INCYDENT Z 1995 ROKU

     

Istota miała ok. 160 cm wysokości i poruszała się w niespotykany sposób. Następnego dnia świadek zobaczył pojazd UFO w kształcie dysku – przedstawiamy świeżo udokumentowaną historię spotkania z UFO w 1995 roku, którą opowiedział FN Polak mieszkający od lat w Norwegii. Świadek wykonał fantastyczne rysunki!

 

W naszym katalogu „PILNE – TELEFONY DO ŚWIADKÓW” jest kilkaset (!) spraw, które zgłosili nasi czytelnicy i o których chcieli nam opowiedzieć. Prowadzenie Fundacji Nautilus przypomina prowadzenie jednoczesne kilku samolotów ponaddźwiękowych, rakiety i okrętu podwodnego – ciągle na wszystko brakuje czasu i cały czas powstaje lista „pilnych spraw” do natychmiastowego wykonania. I tak właśnie jest z tymi zgłoszeniami, które od lat urosły do ogromnych rozmiarów.

Ostatnio jeden z naszych najstarszych i najwierniejszych załogantów czyli pan Paweł (ukrywający się pod Nickiem – Gryzonek) zaczął sam nagrywać materiały i przysyłać do FN. Było to na tyle ciekawe, że dostał następującą propozycję:

- My mamy setki spraw zgłoszonych przez czytelników serwisów FN, o których oni są gotowi opowiedzieć. Przekażemy telefony do takich osób, prosimy dzwonić jako Fundacja Nautilus, nagrać taką rozmowę, wstępnie zmontować, a my ją wtedy zamieścimy w serwisie!

Pan Paweł się zgodził (za co bardzo mu dziękujemy) i w ten sposób  powstał ten materiał.

 

Nasz czytelnik od lat mieszka w Norwegii i jest byłym mistrzem świata w nurkowaniu pod lodem. Warto od tego zacząć, bo jak sam podkreślał „stąpa mocno po ziemi i nie jest skłonny kpić czy żartować z tego, co przeżył”. W jego życiu wydarzyło się coś wręcz zdumiewającego, czego w żaden sposób nie jest w stanie racjonalnie wytłumaczyć.

To „coś” szło kołysząc się na boki!

Był sierpień 1995 roku. Pan Stanisław wybrał się na kilka dni do swojej cioci, która mieszkała w okolicach Czeszewa (woj. wielkopolskie).


Przyjeżdżał tam wielokrotnie i dobrze znał okolicę. Tego dnia wieczorem postanowił jeszcze na chwilę wyjść z domu, aby napawać się piękną, sierpniową nocą na wsi. Jak opisuje była godz. 23.15, kiedy nagle w ciemnościach dostrzegł idącą dziwną postać. Miała ok. 160 centymetrów wysokości i poruszała się w sposób zdumiewający kiwając się na boki. Pan Stanisław wykonał wręcz fantastyczne dwie grafiki pokazujące zarówno widzianą przez siebie postać, jak i obiekt UFO. Ale wróćmy do postaci – miała bardzo zakrzywione nogi (cyt. Świadka – „ten ktoś szedł tak, jakby miał beczkę między nogami”). Dziwna istota podeszła do jedynej palącej się lampy w tej wsi i objęła ją ramionami. Poniżej grafiki pokazująca, jak tę sytuację zapamiętał pan Stanisław.


Początkowo świadek myślał, że jest to jakiś miejscowy, który wieczorem postanowił tak sobie zażartować, ale po chwili zorientował się, że oto widzi coś wyjątkowego, czego nie da się wyjaśnić w sposób prosty… Poszedł po psa i z latarką ruszył szukać tej istoty, ale niczego szczególnego nie znalazł.

Drugiego dnia o tej samej godzinie postanowił spróbować ponownie wyjść z domu w nadziei, że ponownie spotka tego dziwnego osobnika, ale tym razem wydarzyło się coś jeszcze bardziej zdumiewającego. W odległości ok. 150 metrów zauważył unoszący się pojazd latający w kształcie  dysku, który pod spodem miał trzy wyraźne zaokrąglone czasze. UFO poruszało się skokami, „leciał niczym elipsą – góra/dół!” opisywał świadek. Kiedy rozległ się grom i błysnęła błyskawica światło wyładowania atmosferycznego przez chwilę oświetliło obiekt UFO, po czym ten zniknął w ułamku sekundy. I tu mamy kolejną, rewelacyjną grafikę wykonaną przez p. Stanisława.


 

Ta historia zawiera jeszcze wiele innych, niezwykle ciekawych elementów. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z p. Stanisławem, którą nagrał nasz współpracownik z projektu OTWARTE NIEBO (panie Pawle… dobra robota – dziękujemy!). Będziemy się starali w ten sposób prezentować telefoniczne zgłoszenia do FN, których przez ostatnie lata nagromadziło się kilkaset. Ale się nie poddamy i przy pomocy p. Pawła i jeszcze kilku innych naszych sympatyków będziemy starali się prezentować te sprawy już jako gotowe materiały z dokumentacją w postaci map, rysunków, rozmową wykonaną ze świadkiem itp.

Poniżej rozmowa ze świadkiem - nagrana 8 maja 2021

 

 

Na koniec coś z naszej „ostatniej poczty”. Opis obserwacji trafił do naszego projektu OTWARTE NIEBO i serwisu www.emilcin .com (w dziale RELACJE są zgłoszenia o obserwacjach UFO, które nadsyłają czytelnicy serwisów). Do zgłoszenia jest dodany numer telefonu, ale… na razie jedynie możemy wprowadzić treść obserwacji do systemu FN. I tak wszyscy czytelnicy wiedzą, że robimy wszystko co możliwe przedstawiając w serwisach najwięcej informacji o UFO w polskiej, a – kto wie – może nawet w europejskiej sieci www, a przy okazji bijemy rekordy świata kilka razy dziennie. W różnych dziedzinach! ; - )

From: [….]
Sent: Saturday, May 8, 2021 9:20 PM
To: FN
Subject: UFO  7 maja 2021 – Aleksandrów Łódzki

Witam Fundację. Jestem fanem Waszych serwisów i nigdy nie przypuszczałem, że sam będę do Was pisał. Ale widziałem przelot UFO! Niestety nie mam zdjęć, bo to coś przeleciało błyskawicznie. Mieszkam w osiedlu domków jednorodzinnych w Aleksandrowie Łódzkim i 7 maja 2021 ok. 10.00 rano myłem przed domem samochód. Nagle spojrzałem w niebo i zobaczyłem, jak leci ciemna kula pod chmurami. Miała barwę szarą lub metalowo-szarą. Oceniam, że była pod chmurami kilkadziesiąt metrów, a jej średnica to ok. 30 metrów. Dostrzegłem tylko ten moment, jak kula wleciała w chmury i więcej jej nie zobaczyłem. Leciała bardzo szybko, znacznie szybciej, niż najszybsze odrzutowce. Zostawiam do siebie telefon, jakbyście chcieli zadzwonić: [dane do wiad. FN]

 

I już zupełnie na koniec zgłoszenie obserwacji czegoś, co dobrze znamy i co często w ostatnich miesiącach jest brane za UFO. O co chodzi? Wyjaśnienie poniżej.

 


From: [….]
Sent: Saturday, May 8, 2021 11:50 PM
To: FN
Subject: szpaler ponad 100 obiektow

 

Dobry wieczor,

dzis tj. 8/5/2021 okolo 22h00 wyszlismy na ogrod na przyslowiowego "papieroska". Zjawisko jakie zaobserwowalismy bylo (mozna to okreslic) jako niecodzienne. Widzielismy szpaler bialych kul/obiektow poruszajacych sie bezszelestnie po niebie z zachodu na wschod. To nie byl pierwszy raz gdy widzielismy takie obiekty ale zazwyczaj pojawialy sie pojedynczo lub w parach. Tym razem bylo ich duzo. Podzielily sie na 2 grupy. W pierwszej naliczylismy 10 natomiast druga grupa to bylo na prawde cos spektakularnego.... Bez przesady ponad 100. Staralam sie to nagrac ale ze wzgledu na ograniczenia sprzetowe i to ze na ekranie nic nie bylo widac -wyszlo jak wyszlo... troche widac. Film ma ponad 4 minuty i 138mb, nie wiem jak go Panu wyslac, nie dysponuje takze programami do poprawy jakosci obrazu moze Pan cos wycisnie z tego. W kazdym razie prosze o kontakt jesli jest Pan zainteresowany. Pozdrawiamy - Kasia i Arek. Acha! Zdarzenie mialo miejsce na polnocnym wschodzie Francji w departamencie Nord.

Moj telefon kontaktowy […]

 

From: […]
Sent: Saturday, May 8, 2021 11:29 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Niezidentyfikowany pas świateł jakby satelity - Katowice 08.05.2021 godz 23:15

 

Dobry wieczór, 

 

Dostałem telefon od swojej mamy, mieszkającej 70 km dalej i od dziadka, że mam spojrzeć na niebo w Katowicach mieszkam - spojrzałem, a tu widzę gwiazdy i pas gwiazd poruszający sie z szybkością trochę większą od szybkości satelit - był to pas około 30 dokładnie w tej samej odległości od siebie rozmieszczonych światełek (dokładnie jakby mnóstwa satelit) poruszających się na Wschód jakby połączonych ze sobą łańcuchem, gdyż tworzyły zgrany zespół - ruch jednstajny. Mieszkańcy Chorzowa i Katowic wyszli na balkony, czy ktoś jeszcze to widział? O co tu chodzi, co to jest? 

 [dane do wiad. FN]

 

 

Naszym zdaniem był to tzw. starlink, czyli ciąg satelitów komunikacyjny firmy SpaceX Elona Muska. Wyglądają rzeczywiście fenomenalnie i wiele osób bierze je za UFO. Proszę zobaczyć, jak starlink wygląda.

 https://www.urania.edu.pl/wiadomosci/to-nie-ufo-satelity-starlink-nad-polska

 Pozdrawiamy

FN

 


[...] Witam Ponownie Szanowną Redakcje Nautilus. Chciałem opisać moją obserwacje UFO z 1995 roku z sierpnia, pasuje to artykułu "OBSERWACJA DZIWNEJ ISTOTY I POJAZDU UFO". Dlaczego? - otóż czas podobny i miejsce, (woj.wielkopolskie) wieś Małgów na południe od Jarocina, blisko miasteczka Pogorzela. Obserwacja miała miejsce około godziny 24tej... Szedłem z Ojcem wiejską drogą, kiedy to na niebie ujrzeliśmy obiekt, który "krążył wokół gwiazdy" wyglądał podobnie jak ona... Idziemy dalej, a obiekt jakby nas zauważył? Podążał dość szybko w naszym kierunku i obniżał lot. Doszliśmy z Ojcem do dwóch, dwu piętrowych bloków. Ojciec poszedł do domu cioci, a Ja zatrzymałem się pomiędzy blokami,obiekt się gwałtownie zatrzymał nad blokami, tak , że widziałem jego okrągły spód, i odziwo kolor biały,ale skąd on odbijał światło, może sam emanował jakoś delikatną białawą poświatą? Patrzyłem na niego przez pare chwil, po czym poczułem najpierw ciekawość po chwili lęk. Obiekt nagle niczym meteor odleciał, z miejsca nie nabierając prędkości!!! Znalazłem listy, które pisałem na brudno w 1997 roku do Pana Bronisława Rzepeckiego. Odświeżyłem w miare dokładne pamięć. Pozdrawiam     

Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

poprzednie wiadomości:

UFO - TEMATY

Sob, 8 maj 2021 03:38

USA: WEWNĘTRZNE DOCHODZENIE PENTAGONU W SPRAWIE UFO

Pentagon rozpoczął wewnętrzne dochodzenie, którego celem jest sprawdzenie, czy wojsko we właściwy sposób obchodziło się z raportami i obserwacjami UFO – taką informację przekazał serwis Politico. czytaj dalej

Śr, 21 kwi 2021 06:34

UFO W KSZTAŁCIE IDEALNYCH KUL – RAPORT FUNDACJI NAUTILUS 21 KWIETNIA 2021

W historiach związanych ze zjawiskiem UFO to obiekty w kształcie dysku zawładnęły zbiorową wyobraźnią i są uważane za klasyczne Niezidentyfikowane Obiekty Latające. Tymczasem o wiele ważniejsze wydają się być obiekty w kształcie kul. Bardzo dużo relacji świadków zawiera opisy wydarzeń, w których pojawiają się kule. Warto im poświęcić kilka słów. czytaj dalej

Wt, 6 kwi 2021 08:46

UFO NAD WULKANAMI – DLACZEGO NIEZIDENTYFIKOWANE OBIEKTY LATAJĄCE POJAWIAJĄ SIĘ WŁAŚNIE TAM?

Kolejne film z całego świata pokazują, że obiekty UFO bardzo interesują się wulkanami. Potrafią nad nimi przelatywać, zawisać nad krawędzią krateru, a nawet… wlatywać do wnętrza wulkanu! Podczas ostatniej erupcji włoskiej Etny nagrany został film, jak dziwny wrzecionowaty obiekt wlatuje do wnętrza wulkanu. czytaj dalej

Śr, 24 mar 2021 08:44

INCYDENT W LLANGOLLEN (PÓŁNOCNA WALIA) W 2000 ROKU - WOJSKO PRZEJĘŁO LATAJĄCY DYSK

Brytyjski badacz UFO szuka świadków słynnego lądowania uszkodzonego UFO w kształcie dysku w Llangollen w 2000 roku. Wiadomo, że brytyjska armia ma na ten temat dokumenty, ale nie chce ich ujawnić. czytaj dalej

Czw, 11 mar 2021 11:37

OBIEKT UFO NA ZDJĘCIU Z MARSJAŃSKIEGO ŁAZIKA PERSEVERANCE

Od lądowania łazika Perseverance na Marsie minęło zaledwie kilka tygodni, a pojazd NASA przesłał na Ziemię już ponad 9 tys. zdjęć Czerwonej Planety. Na jednym z nich pasjonaci dostrzegli obiekt UFO o intrygującym kształcie. czytaj dalej

Czw, 18 luty 2021 06:19

PROJEKT ‘OTWARTE NIEBO’ – HISTORIA SPOTKANIA Z UFO JOE SIMONTONA

To jedna z najbardziej zdumiewających historii z serii Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO. W 1961 Joe Simonton zobaczył lądujący obiekt UFO w kształcie spodka, z którego wyszły trzy humanoidalne postacie. Istoty poprosiły o wodę, a kiedy Simonton spełnił ich prośbę dostał od nich prezent. czytaj dalej

zobacz archiwum...

  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.