startŚwiat
Nie, 6 cze 2021 09:22 | Czytany: 118x | Komentarzy: 0

WSTĘPNE STANOWISKO SŁUŻB SPECJALNYCH USA W SPRAWIE UFO: NIE WIEMY, CZYM SĄ TE OBIEKTY

     

Jest wstępny amerykański raport dot. "niezidentyfikowanych obiektów latających". Wywiad wojskowy USA co prawda nie znalazł żadnych dowodów, że – cytat -  „niezidentyfikowane obiekty latające widziane w ostatnich latach przez pilotów marynarki wojennej to statki kosmiczne z innego świata”, lecz jednocześnie tego nie wykluczył. To bardzo ważne słowa, które niosą ukryte przesłanie, które można streścić w jednym zdaniu: nie mamy pojęcia, czym są te obiekty.

 

Amerykańscy wojskowi w ostatnich miesiącach regularnie ujawniają informacje o niezidentyfikowanych obiektach latających, których pochodzenia Pentagon nie potrafi wyjaśnić. Mają być ujawnione dokumenty w tej sprawie 26 czerwca, a na razie dostaliśmy jedynie małą tego próbkę. Wiele osób zajmujących się UFO może poczuć się rozczarowanymi, ale niesłusznie – tekst oświadczenia zawiera jasną deklarację, że nie są to obiekty armii USA, a nawet innych armii świata (według wiedzy Pentagonu). Padło także enigmatyczne stwierdzenie, że – cytat -  „badania nie potwierdzają jednak pozaziemskiego pochodzenia UFO”. Służby w swoim raporcie nie napisały, że były to statki kosmiczne obcych, ale czym były – tego po prostu nie wiedzą. Wskazano delikatnie, że widocznie obiekty mogły być statkami powietrznymi przeciwników USA - mowa m.in. o Chinach i Rosji, ale także nie ma na to żadnych dowodów.

 Dziwne manewry

 Jak pisze dziennik „New York Times” (NYT), członkowie komisji nie byli w stanie ustalić, o jakich obiektach latających informowali wojskowi, którzy się z nimi zetknęli. Nie znaleźli także żadnych, niepodważalnych dowodów na to, że obiekty te pochodziły z jakiejś obcej cywilizacji. Powołując się na wysokich rangą przedstawicieli rządowych, dziennikarze NYT stwierdzają także, że ekspertom nie udało się wyjaśnić dziwnych manewrów, wykonywanych w locie przez te obiekty.

 

Ten utrzymywany do tej pory w tajemnicy raport poświęcony jest analizie ponad 120 spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, do których doszło w ciągu dwóch ubiegłych dziesięcioleci. Niektóre z obiektów wyróżniały się nadzwyczajną prędkością lotu i niesamowitą zwrotnością.

 W raporcie podano, że przytłaczająca większość z ponad 120 obserwacji - w ciągu ostatnich 20 lat - nie miała związku z żadną amerykańską technologią wojskową lub inną rządową technologią - powiedzieli gazecie "New York Times" przedstawiciele amerykańskich władz.


 Autorzy raportu wykluczyli, że może chodzić o tajne produkty amerykańskiej technologii wojskowej. W rozmowie z NYT jeden z wysokich przedstawicieli administracji waszyngtońskiej wyraził jednak obawę, że te obiekty mogą mieć jakiś związek z rosyjskimi lub chińskimi eksperymentami w zakresie prędkości hipersonicznej.

 UFO w Kongresie

 Raport amerykańskich służb specjalnych ma zostać przedstawiony Kongresowi USA najpóźniej do 25 czerwca. Jak informuje „New York Times”, aneks do raportu jednak pozostanie utajniony.

 W ubiegłym roku trzy opublikowane przez Pentagon nagrania wideo, przedstawiające niezidentyfikowane obiekty latające stały się podstawą pogłosek, że amerykańskie tajne służby dysponują informacjami o istnieniu cywilizacji pozaziemskich.

 

W maju tego roku były prezydent USA Barack Obama powiedział żartem w jednym telewizyjnym talk show: „Na temat istot pozaziemskich krążą informacje, którymi nie mogę się tutaj z nikim podzielić”. Po czym dodał: „Prawdą jest jednak to, że istnieją zdjęcia i filmy o obiektach widzianych na niebie, o których nie wiemy dokładnie, czym właściwie są i nie potrafimy także wyjaśnić, jak mogą się poruszać tak, jak się poruszają”. Z nieoficjalnych informacji wiadomo także, że raport ma wykluczyć tezę, że niezidentyfikowane statki mają związek z prowadzonym w tajemnicy przez USA rozwojem nowych technologii. To stwierdzenie wydaje się wykluczać możliwość, że piloci marynarki wojennej sporządzający raporty o zjawiskach powietrznych, potencjalnie natknęli się na technologię dotyczącą inicjatyw, które rząd USA próbował utrzymać w sekrecie.

 Pełna wersja raportu rządowego ma być przekazana Kongresowi do 25 czerwca. Ma ona dostarczyć "kilku innych stanowczych konkluzji".

 (AFP)

 I jeszcze jeden cytat z prasy:

 "Na przestrzeni ostatnich 20 lat doszło do ponad 120 zarejestrowanych incydentów z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Nadchodzący raport ma potwierdzić, iż znakomita większość z nich nie była przypadkowymi spotkaniami z eksperymentalnymi maszynami amerykańskiej armii. To jeden z najbardziej powszechnych argumentów „obalających” rzekome spotkania z UFO - to, co widać na nagraniach, ma być rzekomo ściśle tajną technologią samych Stanów Zjednoczonych, o której nie wiedzą ani piloci myśliwców ani ich przełożeni. Cóż, raport ma wyjawić, że nie jest to prawda."

Źródło: Extraoridinarybeliefs.com

 

 

Przypomnijmy, o jakiego typu nagraniach mowa. Dla przykładu, jedno z najsłynniejszych nagrań ostatnich lat - Tic Tac, zarejestrowany w 2004 r. przez komandora Davida Fravora - ukazuje obiekt UFO poruszający się w sposób przeczący wszelkim prawom fizyki. Obiekt wznosił się i opadał z gwałtowną prędkością, zmieniając wysokość z 24 kilometrów do 6 kilometrów w ciągu sekund. Obiekt był niewykrywalny dla radaru i zakłócał też urządzenia lotniskowca USS Nimitz.

 Tic Tac nie miał sygnatury cieplnej, nie wytwarzał też płomieni mogących towarzyszyć napędowi odrzutowemu i unosił się w powietrzu przez wiele godzin. Najbardziej prawdopodobne teorie mówią, iż Tic Tac był dronem o napędzie grawitacyjnym. Nie jest jasne, czy był to obiekt działający autonomicznie, czy był też w jakiś sposób połączony z rzekomym ogromnym kształtem pod wodą, który zarejestrowali piloci startujący z USS Nimitz tuż przed spotkaniem Tic Taca.

 To tylko jeden głośny przykład, ale w ostatnich latach było ich wiele. Były trójkątne obiekty, niewykrywalne dla radaru, poruszające się w przedziwny sposób. Były obiekty pozbawione sygnatury cieplnej, poruszające się z prędkością ponaddźwiękową bez charakterystycznego wybuchu, towarzyszącemu przekroczeniu prędkości dźwięku. Były obiekty unoszące się na znacznej wysokości i nurkujące w oceanie. Były też obiekty jawnie unoszące się nad amerykańskimi bazami wojskowymi, rzekomo zakłócające pracę urządzeń namierzających i - choć w to akurat trudno uwierzyć - rozbrajające systemy obronne.

 - Kolejne rządy w USA latami chroniły jak największą tajemnicę wszelkie doniesienia o UFO – niezidentyfikowanych obiektach latających – aż wreszcie w tym roku mrówcza praca grupki entuzjastów doprowadziła do tego, że sprawa stała się przedmiotem debaty w Kongresie i poważnych mediach. Dziś zasadnicze pytanie nie brzmi już "czy to prawda", ale "jak to wytłumaczyć' -  pisze Bryan Bender z POLITICO. I niech jego wypowiedź będzie najlepszym podsumowaniem tej wiadomości w serwisie FN.


From: [...]
Sent: Thursday, May 13, 2021 7:40 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: ,,Tak Jest ,, - Andrzej Morozowski

 
Witam serdecznie Fundację Nautilus !
 
W dniu dzisiejszym tj. 13.05.2021 r po godz. 18.00 w programie Andrzeja Morozowskiego pt. ,,Tak Jest" można było zapoznać się z ciekawymi wypowiedziami dr Tomasz Rożka oraz pisarza Rafała Kosika Tematem rozmowy był materiał upubliczniony przez Armię USA  ze spotkania z kosmitami. Warto spojrzeć na ten materiał. Wielu z nas może zaskoczyć zwłaszcza, że goście programu mówią, że kosmici to raczej wytwór ludzkiej wyobraźni. Poniżej link do tej rozmowy.
Pozdrawiam (Orion_1957)
 
 
https://tvn24.pl/go/programy,7/tak-jest--odcinki,10840/odcinek-594,S00E594,513470

 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Sunday, May 16, 2021 10:30 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Analiza UFO

Czy to widzieliscie:


https://www.uaptheory.com/Jest tam analiza m.in. tego UFO widocznego tu od 6:50, ktore przechodzi przez wode jakby bez oporu:     

Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

poprzednie wiadomości:

Świat

Sob, 29 maj 2021 07:39

NOWE SZCZEGÓŁY INCYDENTU ‘UFO NAD OKRĘTAMI US NAVY’

Obiekt UFO z ogromną prędkością zanurzył się w oceanie! – to nowa informacja dotycząca tego, jak zachowywał się Niezidentyfikowany Obiekt Latający, który został zauważony przez pilotów US NAVY.  Obsługa radarów na okrętach potwierdziła autentyczność materiału wideo, na którym niezidentyfikowany obiekt latający (UFO) wykonuje skomplikowane manewry, a następnie znika pod powierzchnią wody. Pentagon także potwierdził autentyczność nagrania. czytaj dalej

Wt, 18 maj 2021 07:03

PILOT US NAVY: UFO? WIDYWALIŚMY NIEZIDENTYFIKOWANE OBIEKTY LATAJĄCE KAŻDEGO DNIA!

Po raz kolejny pojawia się temat UFO w światowych mediach! Były porucznik Marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, Ryan Graves, udzielił wywiadu dla CBS News o swoich doświadczeniach z UFO. Rozmowa z nim pokazuje, jaka jest skala obserwacji UFO przez pilotów myśliwców US NAVY. czytaj dalej

Nie, 16 maj 2021 07:15

UFO W POBLIŻU OKRĘTU USS OMAHA – KOLEJNE NAGRANIE WIDEO POTWIERDZONE PRZEZ PENTAGON

W sieci pojawiają się kolejne nagrania wideo z obiektami UFO nad amerykańskimi okrętami, których prawdziwość potwierdził Pentagon. Przedstawiamy kolejne z nich – zapis wideo z lipca 2019 roku. czytaj dalej

Pt, 14 maj 2021 18:45

TAJEMNICE UFO – JAK NA PEŁNEJ PRĘDKOŚCI WYKONUJĄ SKRĘT O 90 STOPNI?

W Bazie FN odbyło się spotkanie zespołu projektu ‘Otwarte Niebo’ w sprawie możliwości, które posiadają pojazdy UFO. Wszystko wskazuje na to, że poruszają się w sposób dowolny wykorzystując czasoprzestrzeń, a nawet tworząc wokół pojazdu coś w rodzaju pola, w którym przestają obowiązywać znane nam prawa fizyki. Tę sytuację dobrze pokazują mało znane okoliczności słynnych incydentów z udziałem lotniskowców USS Nimitz i USS Princeton. czytaj dalej

Wt, 11 maj 2021 05:53

PRZELOT CZERWONEGO OBIEKTU UFO OBSERWOWANY NAD INDIAMI - 9 maja 2021

 Zdjęcie zostało wykonane 9 maja 2021 na terenie Indii. Dziesiątki świadków dzwoniło do lokalnych mediów informując, że po niebie przeleciała czerwona kula, choć raczej ten obiekt miał trochę inny kształt (kuli lekko ściśniętej). czytaj dalej

Pt, 7 maj 2021 07:19

RIZWAN VIRK (MIT, USA) - BADANIE FENOMENU UFO KLUCZEM DO POSTĘPU W NAUCE

Zdaniem Rizwana Virka, absolwenta MIT i założyciela Play Labs na MIT, badania UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających, mogłyby potencjalnie zmienić podejście do nauki. Byłyby doskonałą okazją do osiągnięcia znacznego postępu w przemyśle i technologii. czytaj dalej

zobacz archiwum...

  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.