startPolska
Nie, 10 paź 2021 08:42 | Czytany: 382x | Komentarzy: 0

9. 10.2021: TELEKONFERENCJA W SPRAWIE ‘KSZTAŁTÓW UFO’

     

Na pokładzie okrętu Nautilus odbyła się telekonferencja z naszymi kolegami z USA, którzy zajmują się tematyką Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Tym razem dyskutowaliśmy o tym, jak nieprawdopodobne kształty potrafią przyjmować obiekty UFO. Dyski? Kule? Tego typu pojazdy obcych to tylko drobny fragment tego, co zawierają relacje o UFO.

 

W Bazie FN odbyło się od dawna oczekiwane połączenie przez komunikator internetowy połączenie z kolegami z Las Vegas (USA), którzy zajmują się UFO. Rozmowa dotyczyła tego, czy wśród polskich obserwacji UFO zebranych przez FN był taki, w którym pojazd miał bardzo wyjątkowy kształt. Sprawa dotyczy bardzo ciekawego incydentu z ub. roku z USA.

Pokazaliśmy kilka tego typu zdjęć czy filmów z takimi pojazdami na czele z nieprawdopodobnym UFO z projektu Kontakt.


W czasie tego łączenia zaprezentowaliśmy kilka tablic z przykładowymi UFO, które są obserwowane na całym świecie. Okazuje się, że latające spodki, kule czy wrzeciona to jedynie część tego, co bardzo często pojawia się w czasie manifestacji UFO. W sumie zostało opisanych 1,5 tysiąca kształtów UFO widywanych na całym świecie. Poniżej kilka tablic z naszego archiwum.W czasie połączenia z USA pokazaliśmy niezwykle ciekawy film z naszego archiwum z czerwca 2009 roku. Obiekt został sfilmowany kamerą Panasonic HDC-DX1, która jak na tamte czasy była bardzo przyzwoitym sprzętem. Poniżej krótki fragment tego nagrania zmieniony do postaci animacji.Naszym amerykańskim kolegom przedstawiliśmy także film, który nagrał jeden z wieloletnich współpracowników FN we Francji. Prezentowaliśmy go niedawno w serwisie.

[...] Nagrałem przed 10 min. Jestem przy kościele Alma w Paryżu,Wolno przelatywał, bez żadnego dźwięku, ok 80-100 m nade mną! [...]


 

Nasi czytelnicy szybko ustalili, czym było "to coś" - oto e-mail z 10 października 2021.

 

From: [...]
Sent: Sunday, October 10, 2021 11:22 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Odnośnie obserwacji w Paryżu - pod rozwagę

Dzień dobry,
W dzisiejszym artykule na Państwa portalu pojawił się interesujący materiał z Paryża, na którym nagrany jest filmik z latającym obiektem. Zdjęcie tego obiektu na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę ciekawie. 
Zdaję sobie sprawę, że wiele autentycznych obserwacji UFO zostaje poczytywanych za drony czy balony. Niestety w tym przypadku to akurat jest balon. Balon o dokładnie takim kształcie:
 
Można go kupić choćby pod tym adresem:
https://www.tetherandfloat.co.uk/product/stegosaurus-dinosaur-helium-filled-balloon/Poniżej pozwoliłem sobie nałożyć kształt tego balona na Państwa fotografię: 
Jakkolwiek bardzo chciałbym, żeby ten film przedstawiał obiekt obcej cywilizacji, tym razem zjawisko chyba trzeba określić jako "wyjaśnione".
Pozdrawiam serdecznie,
Paweł

 

 

I jeszcze jedna obserwacja UFO z ostatnich dni połączona z filmem, która pojawiła się na okręcie Nautilus od naszych czytelników i trafiła do naszego systemu monitorowania UFO.

 

From: […]

Sent: Wednesday, October 6, 2021 11:16 PM

To: FN

Subject: Ufo Koszalin 25.07.2021

 

Dzień dobry,

 

Zarejestrowałem dziwny obiekt latający.

W pierwszym odczuciu miałem wrażenie że jest to ogromny namiot, lub plandeka tira porwana przez wiatr, lecz później zorientowałem się, że leci pod wiatr, w stronę morza i zmienia wysokość gwałtownie. Obiekt przemieszczał się bezgłośnie i nieprzerwanie zmieniał kształt (kształt określam jako diamentu, który się obraca w chaotyczny sposób, lub zmienia kształt bez obracania, nie mogłem tego stwierdzić), był absolutnie czarny bez żadnych refleksów. Zmieniał wysokość gwałtownie pod kątem prostym, w momencie którym go zauważyłem był bardzo nisko troszkę ponad drzewami, po czym gwałtownie się wzniósł, oceniam rozmiar na naczepy tira (w tym momencie zacząłem nagrywać). Potem obiekt wznosił się cały czas skokowo i kierował na północny zachód. Tutaj kończy się nagranie, następnie wszedłem na balkon i kontynuował obserwacje lornetkowe (nie nagrałem tego), obiekt przez około 5min stał w miejscu (nie zmniejszał się, tutaj obiekt na balkonie przez lornetkę widziała też moja narzeczona),nagle zmienił kształt na wydłużony (był wtedy już prawdopodobnie nad morzem), kontynuował lot ale już w stronę północy (tylko się zmniejszał), leciał dość wolno, aż nie mogłem go zobaczyć lornetką.

 

Punkt obserwacji : […] (informacja tylko dla fundacji, proszę nie publikować mojego położenia, oraz danych osobowych)

Czas nagrania godz 19:55, data 25.07.2021

 

W załączniku poglądowe zdjęcia google maps z kierunku lotu, oraz nagranie na google drive.

 

Pozdrawiam

[…]

 


 

 

Oto fragment tego, co powiedzieliśmy w trakcie łączenia z kolegami z USA:

[...] W tej chwili na całym świecie każda publikacja filmu z UFO sprawia, że natychmiast pojawiają się specjaliści od balonów i dronów demaskując wszystkie nagrania albo jako balony, albo jako drony. Nie ma znaczenia, że obiekty te poruszają się zbyt szybko na balony lub że mają kształty, które powinny skłonić do refleksji, że takich balonów nie ma… Nie, to balon i już! On wie. On widzi. On demaskuje.

Kiedy taką osobę poprosi się o przysłanie takiego zdjęcia balony z sieci przeważnie w odpowiedzi można przeczytać, że „on nie będzie przysyłał, bo nie musi – po prostu widzi i już”. Tymczasem z obiektami UFO naprawdę sprawy mają się o wiele ciekawiej niż przeważnie ludzie myślą. W czasie łączenia z USA opisaliśmy historię zdjęcia z projektu kontakt.[...] Wiadomo, że obiekt miał ok. 4,5 cm długości, a precyzja poszczególnych elementów tego obiektu jest widoczna dopiero wtedy, kiedy ktoś kupi koraliki, plastelinę, modelinę, zapali lampkę, weźmie linijkę, zakasze rękawy i spróbuje… zrobić model, który rzekomo zrobił mały chłopiec. Wystarczyłoby, aby całość „robienia modelu UFO” nagrać na wideo z komentarzem:

- Proszę bardzo… oto koraliki… oto plastelina, lepimy, ugniatamy, dolepiamy i mamy UFO jak to, które od niechcenia zrobił dziesięciolatek w tej zapomnianej, podpoznańskiej wsi”.


A jednak taki film nie powstał i – prawdę mówiąc – nigdy nie powstanie. Dlaczego? Jak to napisał jeden z naszych czytelników „moje paluchy nie potrafiły tego diabelstwa w żaden sposób uformować w sposób, jak ma ten obiekt na zdjęciu”. Łatwo rzucić „to model!”, ale kiedy wreszcie człowiek zakupi wszystkie produkty (plastelina, proste koraliki z allegro) i spróbuje rzeczywiście na swoim biureczku szybko „ulepić UFO”, wtedy… zaczyna być dramat.Podobnie jest z UFO w tych niezwykłych kształtach, które są rejestrowane na całym świecie.[...]

Zapis naszej narady on-line z kolegami z USA został nagrany i po wprowadzeniu tłumaczenia (polskich napisów) zamieścimy go w naszej witrynie w serwisie youtube.com.     

Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

poprzednie wiadomości:

Polska

Śr, 1 wrz 2021 05:03

ZOBACZYŁEM WTEDY NA NIEBIE TRÓJKĄT, KTÓRY ZMIENIAŁ KOLORY

[...] Zobaczylem wtedy trojkat ktory zmienial kolory,. Unosil sie moze okolo 200 metrow nad ziemia, mniej wiecej nade mna. Mial kilka metrow wielkosci. Nie latal ani w lewo ani w prawo tylko jak by byl zawieszony w powietrzu przez kilka minut. a pozniej poruszal  sie w gore gdyz robil sie coraz mniejszy az zniknal.[...] Relacja o obserwacji UFO z 1984 roku. czytaj dalej

Czw, 26 sie 2021 06:06

CIĄG DALSZY MOJEJ OBSERWACJI UFO W SIERPNIU 2015 ROKU - E-MAIL OD CZYTELNICZKI SERWISU

[...] Nigdy nie przypuszczałam, że to co widziałam w sierpniu 2015 r. ujrzę udokumentowane dzięki Waszej pracy. Zachowanie UFO, które widziałam ponad 6 lat temu trwało kilkadziesiąt sekund a ja je obserwowałam całkowicie zaskoczona i oczywiście z niedowierzaniem. [ ...] - to fragment korespondencji do FN. czytaj dalej

Śr, 18 sie 2021 01:10

UFO NAD POŁAŃCEM 19 lipca 2021 - RELACJA BURMISTRZA MIASTA

Na profilu Jacka Tarnowskiego, burmistrza Połańca, pojawiła się ilustrowana kilkoma fotografiami informacja o tajemniczych obiektach, które latały nad Połańcem 19 lipca 2021. czytaj dalej

Czw, 12 sie 2021 11:15

CZYŻBY WRÓCIŁ SŁYNNY OBIEKT ‘TIC TAC UFO’?

Sformułowanie ‘Tic Tac UFO’ powstało po tym, jak opublikowano słynne filmy nagrane w 2004 roku i opublikowane przez Pentagon. Właśnie został nagrany film z bardzo podobnym obiektem w Clovis (Kaliforia, USA). czytaj dalej

Czw, 5 sie 2021 03:58

TO BYŁA MISJA RATUNKOWA! - TRAVIS WALTON PRZYJĄŁ HIPOTEZĘ FN I MÓWI O NIEJ W SERIALU NETFLIX

 Niesłychanie ciekawa sprawa pojawia się w najnowszym serialu 'UFO: Odtajnione projekty", który jest dostępny od 3 sierpnia w serwisie NETFLIX. W jednym z odcinków  Travis Walton - jeden z najsłynniejszych na świecie uczestników Bliskiego Spotkania Trzeciego Stopnia z UFO - mówi coś, co sprawiło ogromną radość na pokładzie okrętu Nautilus... przedstawia hipotezę o "misji ratunkowej", do której przez 2 godziny przekonywała go w Las Vegas w 2015 roku ekipa FN. czytaj dalej

Nie, 1 sie 2021 08:36

11 SIERPNIA ROCZNICA CE III Z UFO W SZCZECINKU W 2003 ROKU

Na polu zboża, na obrzeżach Szczecinka, pomiędzy obwodnicą Szczecinka a Strefą Ekonomiczną, pojawiły się tajemnicze kręgi. Z ziemi nie są tak dobrze widoczne jak z lotu ptaka, ale mieszkańcy przejeżdżający wiaduktem na ul. Koszalińskiej zauważyli dziwne wygniecenia w zbożu w ostatnim tygodniu lipca 2021. 11 sierpnia 2003 roku w pobliżu wiaduktu doszło do jednego z najdziwniejszych Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO w historii Polski. czytaj dalej

zobacz archiwum...

  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.