startEmilcin 24
Nie, 3 maj 2020 10:36 | Czytany: 1144x | Komentarzy: 0

EMILCIN - TA HISTORIA NIE MA SŁABYCH PUNKTÓW!

     

[...] Witam Fundację, Mam pytanie dotyczące hipnozy. Kiedyś dawno temu widziałem na scenie hipnotyzera, który zahipnotyzował taką jedną babkę z widowni, a ona dosłownie wykonywała jego polecenia na przykład podnosiła ręce w górę, kiedy on do niej mówił, aby podniosła. Miała wtedy zamknięte oczy i byłem trochę zdziwiony, bo ten hipnotyzer mi wyjaśnił potem jak do niego podszedłem, że po pierwsze w hipnozę wprawić można tylko niektórych ludzi, a poza tym lepiej, jak mają zamknięte oczy, bo jak mają otwarte, to się mogą wybudzić. Trochę mnie to rozczarowało, bo inaczej sobie wyobrażałem hipnozę. Czy znacie przypadki takich hipnotyzerów, którzy mogą zahipnotyzować ludzi, aby chodzili jak roboty na przykład przez kilka lat? Sory za moje pytanie, ale bardzo mnie rozczarował wtedy ten hipnotyzer, choć ta kobieta na scenie faktycznie podnosiła do góry ręce na jego polecenie.
Pozdrawiam


[dane do wiad. FN]


Odpowiedź jest bardzo prosta: nie ma ani jednego przypadku w historii kryminalistyki, aby ktokolwiek użył kogokolwiek do jakiegoś przestępstwa i użył do tego hipnozy. Po prostu nie ma, gdyż tego typu bajki o „mocarzach-supermenach-hipnotyzerach” są bredniami z amerykańskich komedii czy filmów science-fiction... Trzeba być naprawdę dziecięco naiwnym, żeby kupić tak idiotyczne bajki jak ta, która została przedstawiona w znakomitej komedii „Naga Broń”. Naciskasz guzik, a tu – bach! – zahipnotyzowana osoba chodzi jak ten robot.Hipnoza jak najbardziej jest faktem i rzeczywiście podobno można kogoś za jej pomocą tak ustawić, że jak sięgnie po papierosa, to natychmiast będzie rzucał palenie. Nie ma jednak możliwości, aby komuś hipnotycznie „wdrukować jakieś polecenia na przykład zamordowania kogoś” albo przez długie miesiące czy lata „odgrywania teatru”. Historia świata (nie tylko kryminalistyki) nie zna ani jednego takiego przypadku, ani jednego! ;)

 Ten zakłamany, zidiociały mit o hipnozie wykorzystany został przez nikczemnych, paskudnych krętaczy do „opluskwienia” osoby Jana Wolskiego (który miał być zahinotyzowany jak w filmie „Naga Broń”) przez demona zła i „mistrza hipnozy wszechczasów”, czyli Ś.P. Witolda Wawrzonka miał uderzyć w nas… dopiero skontaktowanie się z rodzina p. Witolda (jego synem i żoną) pozwoliło nam zrozumieć, jak to draństwo z hipnozą było klecone.
Warto przypomnieć postać Witolda Wawrzonka, spojrzeć na twarz tego człowieka, a także przez chwilę jego posłuchać. Już to pozwala wyleczyć się z bredni o  hipnotyzerze "mistrzu wszechczasów"...

 


Po tym, jak w sposób nikczemny została zszargana jego pamięć i – to już prawdziwe Himalaje skretynienia – na siłę zrobiono z niego hipnotyzera, aby tylko opluskwić znienawidzony Emilcini, a w ten sposób, aby uderzyło to w nas… ;) Zawiść, zazdrość, małość – te trzy słowa są kluczem do zrozumienia, jak powstała hipoteza o „mistrzu hipnozy z warsztatu w Lublinie, gdzie reperowano zepsute telewizory”.
Poniżej rozmowa z żoną Ś.P. Witolda Wawrzonka.I rozmowa z jego synem Adamem.


W sprawie Emilcina i tej sprawy mamy pewien pomysł (zaprezentował go nam pewien czytelnik śledzący losy Emilcina) i wrócimy do niego wtedy, jak tylko będzie można bezpiecznie go zrealizować i minie największe zagrożenie związane z pandemią koronawirusa.

 


https://www.nautilus.org.pl/dziennik,193,3-maja-2020--kilka-porad-dla-tych-ktorzy-nie-chca-odpasc-od-.htmlO najnowszym tekście Kapitana Okrętu Nautilus napisała także niezrównana autorka wielu tekstów w serwisie FN, czyli Beata Dąbek (bardzo się cieszymy, że już jest Pani z nami na pokładzie po krótkiej – spowodowanej wyższymi czynnikami - przerwie!)

From: […]
Sent: Saturday, May 2, 2020 4:19 PM
To: Mostek Kapitański Okrętu Nautilus
Subject: Poprzez piąty wymiar

Dzień dobry. Chciałam podziękować za bardzo ciekawy wpis w Dzienniku Pokładowym i zamieszczenie w nim rozmowy z profesorem Marcinem Królem. To ważne, aby udostępniać w tym właśnie czasie rozmowy z mądrymi ludźmi, którzy doskonale wiedzą,co mówią. Wracając do Pana wpisu w Dzienniku, to tak jak Pan zauważył, to ci badacze faktycznie mają rodzaj obsesji na Pana punkcie, bo jak Panu napisałam jakiś czas temu o tej książce Krzysztofa Drozda "Emilcin 1978 w poszukiwaniu prawdy", to zadałam sobie trud i wysłuchałam wtedy wykładu tego pana. Tam była mowa między innymi o tym, że zarówno on jak i B.Rdułtowski po wydaniu swojej książki byli zdziwieni brakiem reakcji ze strony Fundacji Nautilus, a oni chcieliby, aby Pan podjął z nimi dyskusję, a tu kompletna cisza :) Faktycznie ci ludzie mają zapewne z zazdrości i innych tego typu emocji obsesję na punkcie […], gdzie lata mijają, a Pan się cały czas z zaangażowaniem tymi sprawami zajmuje.
A tego typu pasje tak jak Pan zauważył zaczynają się od najmłodszych lat, dlatego chciałam już kiedyś wspomnieć, a teraz mi się to ponownie przypomniało o dwóch krótkich filmach nakręconych na podstawie opowiadań science fiction. Może w tym czasie zarazy wspomnieć sympatykom Fundacji o takich małych polskich perełkach filmowych z dawnych lat dla zrelaksowania? Mam tutaj na myśli film z 1964 roku "Gdzie jesteś Luizo" o lądowaniu statku UFO, porwaniu, przekazie, a wszystko zaczyna się od spotkania przez głównego bohatera (Władysław Kowalski) tajemniczej kobiety siedzącej na fotelu na środku autostrady. Film został nakręcony na podstawie opowiadania z tomu "Bardzo dziwny świat" pt.:"Fotel na autostradzie" Czesława Chruszczewskiego. Dla ludzi interesujących się tą tematyką może być ciekawa informacja, że był to autor,który napisał wiele opowiadań na tematy SF, przedstawień radiowych i telewizyjnych. Zdobył wiele nagród za swoją twórczość, propagowanie tematyki SF i twórczości fantastycznonaukowej. Był też wiceprezydentem Komitetu Europejskiego SF. Zmarł w 1982 roku. Napisał między innymi opowiadania oprócz wspomnianego "Bardzo dziwnego świata", "Rok 10000","Potrójny czas galaktyki","Miasto nie z tej planety", oraz powieści "Fenomen Kosmosu","Gdy niebo spadło na ziemię" i "Powtórne stworzenie świata". Opracował też antologie np.:"Ludzie i gwiazdy" czy też "Gwiazdy Galaktyki".
Drugi film to również krótka nowela z roku 1973 "Poprzez piąty wymiar" na podstawie noweli Konrada Fiałkowskiego. Tutaj ciekawa jest postać samego autora tej noweli, na podstawie której nakręcono ten krótki film, ponieważ jest nim żyjący nadal naukowiec, profesor zwyczajny specjalizujący się w informatyce i cybernetyce. Pracował w zespole tworzącym oprogramowanie pierwszego polskiego komputera XYZ. Był operatorem-programistą pierwszej polskiej maszyny cyfrowej. Jest specjalistą od spraw komputerowych organizacji UNESCO, napisał ponad 80 prac naukowych z zakresu informatyki, a jego głównym kierunkiem badań jest modelowanie ewolucyjne, gdzie prowadzone są prace nad hipotezą dotyczącą powstania mózgu ludzkiego jako efektu ubocznego stresu cieplnego. Jest twórcą koncepcji maszyny cyfrowej ANOPS do zastosowań biomedycznych. Pracował na wielu uniwersytetach na świecie, jest członkiem-seniorem Institute of Electrical and Electronics Engineers.
Profesor Konrad Fiałkowski jest też pisarzem fantastyki naukowej. Tutaj ciekawe jest to, że przedstawione koncepcje podróży w czasie w noweli "Poprzez piąty wymiar" są całkiem realne z naukowego punktu widzenia. Warto na to zwrócić uwagę, że nie są to jakieś wymysły, ale koncepcje naukowe znajdujące potwierdzenie we współczesnych badaniach naukowych. Postać profesora zagrał w tej noweli jak zawsze wspaniały Gustaw Holoubek.
Pomyślałam zatem, że może jeżeli Pan zechce, można polecić czytelnikom Nautilusa do obejrzenia te dwie krótkie etiudy filmowe sprzed lat dla zrelaksowania. Obecnie niestety się takich rzeczy nie filmuje, a szkoda. Oczywiście to tylko taka moja propozycja, więc nic się nie stanie, jak Pan tego nie zamieści :) Dziękuję jeszcze raz za ciekawy wpis w Dzienniku Pokładowym (dzięki tej nieustającej pasji zauważono Pana w tym ciemnym pokoju:)) i pozdrawiam serdecznie BD

Link do filmu "Gdzie jesteś Luizo":


Link do filmu "Poprzez piąty wymiar":

     

Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

poprzednie wiadomości:

Emilcin 24

Śr, 8 sty 2020 06:21

POMNIK UFO W EMILCINIE, OBRAZY I... KOT

Na naszą pocztę w styczniu 2020 dostaliśmy zdjęcia wykonane obok naszego pomnika UFO w Emilcinie, które jeden z czytelników znalazł w serwisie instagram. Bardzo nam się spodobały! czytaj dalej

Pon, 4 lis 2019 05:27

KOLEJNA RELACJA POTWIERDZAJĄCA OPOWIEŚĆ JANA WOLSKIEGO

Osoby znające Jana Wolskiego mówiły zawsze: ten człowiek mówił prawdę. Na pokład okrętu Nautilus dotarła kolejna relacja o takiej osobie, która wzbogaci naszą dokumentację o tej historii. czytaj dalej

Czw, 8 sie 2019 12:40

EMILCIN - OPERACJA OTWARTE NIEBO

Ekipa Fundacji Nautilus odwiedziła Emilcin w dniach 2-3 sierpnia 2019. Tym razem noc spędziliśmy w nowym ośrodku. czytaj dalej

Pon, 22 lip 2019 08:35

UFO NAD POMNIKIEM W EMILCINIE - 14 lipca 2019

Zdjęcie zostało wykonane kilka dni temu, bo 14 lipca 2019. W zasadzie to nie jest zdjęcie, tylko dwa zdjęcia, na których jest widoczny ten obiekt. Podczas wykonywania fotografii autor nie widział niczego szczególnego na niebie. Pisaliśmy wiele razy, że pojazdy UFO mają specjalne pola maskujące. To one sprawiają, że gołym okiem tych pojazdów nie widać, a wychwytuje je dopiero matryca aparatu cyfrowego. czytaj dalej

Czw, 16 maj 2019 07:44

EMILCIN – WAŻNE WYDARZENIE DLA DOKUMENTACJI TEJ HISTORII

Od naszego stałego załoganta dostaliśmy rzecz bezcenną  - wycinki prasowe z lat 70-tych i 80-tych o UFO i historii z Emilcina. Wszystkie materiały zostały wprowadzone do systemu archiwum cyfrowego FN. czytaj dalej

Śr, 15 maj 2019 08:48

EMILCIN 2019 – HISTORYCZNE SPOTKANIE W MIEJSCU NAJSŁYNNIEJSZEGO CE III W POLSCE

To było wspaniałe spotkanie! Wróciliśmy z Emilcina, gdzie uczestniczyliśmy w IV Zlocie Rozwiązań (Nie) z Tej Ziemi. Były niezwykłe momenty, dużo rozmów o UFO i… bardzo osobliwa manifestacja potężnej siły. czytaj dalej

zobacz archiwum...

  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.