startUFO -TEMATY
Pon, 28 luty 2022 07:02 | Czytany: 489x | Komentarzy: 0

UFO NAD WALCZĄCĄ UKRAINĄ?

     

Czy ‘obcy’ obserwują walki na Ukrainie? 24 lutego 2022 podczas ostrzału lotniska w Mirgorodzie zaobserwowano niezwykłą manifestację UFO. „To dron!” – w pierwszym momencie powiedział świadek tej obserwacji Niezidentyfikowanego Obiektu Latającego. „Nie, to nie dron… to co innego!” – dodał po chwili. Uwaga, jest film!

 

O sprawie zawiadomił nas czytelnik serwisu FN.

 

From: […]
Sent: Sunday, February 27, 2022 11:55 AM
To: Fundacja Nautilus
Subject: Ufo na Ukrainą w czasie walk

 

Witam, jestem załogantem o nicku Yuzumin,w czasie oglądania dzisiejszych filmów z działań wojennych w Ukrainie natknąłem się na ciekawą obserwację gdzie oglądającym pojawia się z błyskiem jakiś obiekt,myślą że dron bo zawisa nieruchomo ale po kilku sekundach dosłownie rozpływa się w powietrzu,jest to bardzo ciekawy materiał ponieważ nie widać żeby ktoś manipulował komputerowo.
Podaję link,naprawdę warto to nagłośnić
https://youtu.be/WYdWJIdrtbc

 

 

Faktycznie nagranie jest zdumiewające. W pewnym momencie na niebie pojawia się nieruchomy obiekt.Po czym po chwili w sposób niewytłumaczalny znika!


Oto cały film pokazujący to wydarzenie, który ma opis:

 

Zbombardowanie magazynu bombowego w Mirgorodzie. Ostrzał lotniska w Mirgorodzie.

24 lut 2022

I jeszcze kilka innych informacji związanych z Ukrainą z naszej poczty.

-----Original Message-----
From: [..]
Sent: Sunday, February 27, 2022 2:06 PM
To: FN
Subject: Weird songs

 

Witam

 

Pamiętacie Państwo dziwne dźwięki z Kijowa z roku 2011?

https://www.youtube.com/watch?v=BOhC_p_NGq8

To początek podobnych zjawisk na całym świecie.

Ciekawe czy istnieje korelacja między nimi a tym, co dzieje się dziś na Ukrainie i na świecie?

Ciekawe też, czy p. Krzysztof Jackowski chciałby spróbować znaleźć odpowiedź na to pytanie?

 

Pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

 

From: [...]
Sent: Sunday, February 27, 2022 2:31 PM
To: [...]
Subject: Kiev 27.2.2022 apokalipsa jeździec Michał anioł

 

Zdjęcie wykonane w kieve Ukraina 27.2.2022 przypomina konia pegaza może jeździec apokalipsy ??zapowiedź??? a może Michała anioła obrońcy kiev na Ukrainie ???@ może tylko przypadek Ps FN  w załączniku foto 

I informacje małe;

 


Anioł sprawiedliwości 

Z hebrajskiego Mika´el – znaczy „któż jak Bóg”  („któż może równać się z Bogiem”). Według tradycji chrześcijańskiej i żydowskiej, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu i skłonił do buntu część aniołów, wówczas św. Michał miał wystąpić jako pierwszy przeciwko niemu z okrzykiem któż jak Bóg!. Na kartach Pisma Świętego wymieniany jest kilkakrotnie: w Księdze Daniela nazwany jest „jednym z przedniejszych książąt nieba” (por. Dn 13, 21) oraz obrońcą ludu izraelskiego (por. Dn 12, 1). Św. Jan w Apokalipsie określa go jako stojącego na czele duchów niebieskich i walczącego z szatanem (por. Ap 12, 7). Św. Juda Apostoł twierdzi, że właśnie św. Michałowi zostało zlecone, aby strzegł ciała Mojżesza po jego śmierci. Mówi o nim również św. Paweł Apostoł (por. 1 Tes 4, 16).  Jest uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Jeszcze bardziej znaczenie św. Michała akcentują księgi apokryficzne, w których Michał występuje jako najważniejsza osoba po Panu Bogu. Archanioł Michał jest księciem aniołów, jest aniołem sądu i Bożych kar, ale też aniołem Bożego miłosierdzia. Pisarze wczesnochrześcijańscy twierdzili m.in., że „ma ważyć dusze na sądzie ostatecznym”. Najsłynniejsze w Europie sanktuarium ku czci Michała Archanioła znajduje się we Włoszech na Monte Sant Angelo, gdzie posługują księża michalici. Jest tam święta grota, a w niej wykonana z białego marmuru rzeźba św. Michała Archanioła, który zwycięża szatana. Posąg umieszczono w grocie w 1507 roku. Z sanktuarium związane są objawienia Michała Archanioła, który kilka razy ukazał się okolicznym mieszkańcom, zachęcając do modlitwy za jego wstawiennictwem.

Pierwsze objawienie  

Żył sobie pewien bardzo bogaty człowiek imieniem Gargano (to od niego pochodzi nawa góry). Pewnego dnia, kiedy jego stada pasły się tu i tam na stromych górskich zboczach, jeden byk – który był przyzwyczajony pasać się sam – nie powrócił do obory. Właściciel zwołał całą swoją służbę, nakazał przeszukać wszystkie miejsca, zwłaszcza te mało dostępne. W końcu znalazł zwierzę na szczycie góry, przed jedną z grot. Bardzo zagniewany wziął łuk i próbował trafić byka zatrutą strzałą. Ta jednak – za sprawą podmuchu wiatru – zmieniła kierunek i trafiła w tego, który ją wystrzelił. Niepokojony wydarzeniem, ów człowiek udał się do miejscowego biskupa, który po wysłuchaniu niezwykłej opowieści ustanowił trzydniowe modlitwy i post. Pod koniec trzeciego dnia, biskupowi ukazał się archanioł Michał, i oznajmił: „Dobrześ uczynił, prosząc Boga o to, co zostało zakryte dla ludzi. Cud uderzył człowieka tą samą własną strzałą, ażeby stało się jasne, że wszystko to stało się z mojej woli. Jam jest Michał Archanioł i zawsze przebywam przed obliczem Boga. Jaskinia jest mi poświęcona. A ponieważ zdecydowałem się chronić na ziemi to miejsce i jego mieszkańców, chciałem zaświadczyć tym wszystkim, co ma tu miejsce, że Ja jestem patronem i opiekunem tego miejsca. Tam, gdzie otwiera się skała, będą przebaczone ludzkie grzechy. Modlitwy, które będziecie tu zanosić do Boga, zostaną wysłuchane. Idź w góry i poświęć tę grotę dla kultu chrześcijańskiego”. Ale ponieważ ta tajemnicza i prawie niedostępna góra był miejscem pogańskich kultów, biskup zawahał się przed podjęciem decyzji i nie spełnił prośby archanioła.

Drugie objawienie

Wydarzenie zwane także „epizodem zwycięstwa”, według tradycji datowane jest na rok 492. Historycy wiążą te wydarzenia z bitwą między Bizancjum i Longobardami (lata 662-663). Grecy zaatakowali sanktuarium na Gargano, w obronie którego stanął Grimoald I. Zdarzyło się, że w nocy, która poprzedzała dzień bitwy, ukazał się w widzeniu biskupowi św. Michał, mówiąc, że modlitwy zostały wysłuchane. Obiecał, że będzie obecny i nakazał zacząć walkę z wrogiem „czwartej godziny dnia”. Bitwa, której towarzyszyły trzęsienia ziemi, pioruny i błyskawice, zakończyła się zwycięstwem Grimoalda. Owo zwycięstwo zostało opisane jako chciane przez samego świętego Michała, a wydarzyło się 8 maja. 

Trzecie objawienie

Określane  również jako „epizod poświęcenia”. W roku 493, po zwycięstwie, biskup postanowił posłuchać prośby Michała Archanioła i poświęcić jaskinię do kultu jako znak wdzięczności. Poparł go w tym również swą pozytywną opinią sam papież. Jednak w nocy archanioł Michał ukazał się biskupowi i w wizji powiedział: „Nie jest waszym zadaniem konsekrowanie zbudowanej przeze mnie bazyliki. Ja ją założyłem, i ja sam ją konsekrowałem. Ale wy także udajcie się do tego miejsca, które jest pod moją opieką”. Wtedy biskup w procesji wraz z siedmioma innymi biskupami oraz ludem i duchownymi udał się do tego świętego miejsca. Gdy pielgrzymowali, stało się coś niezwykłego: nad ich głowami pojawiły się orły, które za pomocą swych rozpostartych skrzydeł chroniły biskupów przed promieniami słońca. Kiedy dotarli już do groty, znaleźli kamienny ołtarz, przykryty obrusem i – jak głosi legenda – w skale znaleziono odbity ślad stopy św. Michała. Wtedy to biskup odprawił w tym miejscu pierwszą mszę św. Było to 29 września.  

Czwarte objawienie

Był rok 1656 i w całych południowych Włoszech szalała epidemia dżumy. Miejscowy arcybiskup – nie mając żadnych innych możliwości – zwrócił się o pomoc do św. Michała Archanioła, zachęcając mieszkańców do modlitwy i postu. Wpadł również na pomysł, by w ręce figury św. Michała umieścić pisemną treść modlitwy, sformułowaną w imieniu wszystkich mieszkańców miasta. I oto o świcie 22 września, podczas modlitwy biskupa w pałacu biskupim, poczuł jakby trzęsienie ziemi. Następnie w oślepiającym blasku ukazał mu się św. Michał, nakazując mu, aby pobłogosławienie kamieni z jego groty i wyżłobienie na nich znak krzyża. Wedle słów archanioła każdy, kto ze czcią będzie przechowywał te kamienie, miał zostać uchroniony od zarazy. Biskup zrobił tak, jak mu zostało polecone przez anioła. Wkrótce nie tylko miasto zostało wyzwolone od zarazy, ale zgodnie z obietnicą archanioła także wszyscy ci, którzy o takie kamienie prosili gdziekolwiek się znajdowali. Na pamiątkę cudu oraz na znak wiecznej wdzięczności arcybiskup nakazał wznieść na placu miasta świętemu Michałowi pomnik. Znajduje się on do dziś naprzeciwko balkonu pokoju, w którym – jak się utrzymuje – miało miejsce objawienie. Na pomniku widnieje w języku łacińskim następujący napis: „Księciu Aniołów, Zwycięzcy zarazy, patronowi i opiekunowi, pomnik na wieczną wdzięczność”. 

Pod opieką aniołów 

Przytoczona na początku legenda o objawianiu się św. Michała w Ławrze naturalnie poprowadziła Ruś do przyjęcia osoby św. Michała Archanioła jako swego patrona, aczkolwiek nie stało się to z dnia na dzień i nie sposób wskazać tego momentu precyzyjnie. W XII w., w czasach panowania Włodzimierza Monomacha (który miał postać św. Michała na swojej pieczęci oraz monetach). Mieszkańcy  najprawdopodobniej obrali sobie oficjalnie św. Michała za patrona, swego obrońcę, choć ponoć wiele głosów postulowało, aby takim patronem został św. Gabriel Archanioł. Włodzimierz Monomach był władcą wybitnym, a jego rządy zachowały się w pamięci potomnych jako złoty wiek Kijowa. To za jego panowania na przestrzeni zaledwie kilku lat doszło do kilku starć między Rusinami a Połowcami. Zgodnie z relacją kronikarzy podczas jednej z bitew  „poszli, pokładając nadzieję w Bogu i w Przeczystej matce jego i w świętych aniołach Jego”. Piszą też kronikarze: „I posłał Pan Bóg anioła na pomoc ruskim kniaziom”. Nagle rozległ się huk gromu. Połowcy uciekli, bo byli „niewidzialnie bici przez anioła, jak to widziało mnóstwo ludzi, i głowy niewidzialnie ścinane leciały na ziemię”. Jeńcy, pytani o powód ucieczki, odparli ponoć: „Jak możemy bić się z wami, kiedy inni jeździli ponad wami z orężem jasnym i strasznym i pomagali wam?”. Tymi siłaczami, czyli sprzymierzeńcami Rusinów byli aniołowie pod wodzą św. Michała. To on natchnął mężne serce Włodzimierza Monomacha do wyprawy. To on stanął w słupie ognistym nad Ławrą Peczerską. Dlatego – pisze kronikarz – należy czcić aniołów, a szczególnie Michała, obrońcę Rusi.  

Patron 

Od XII w. (z przerwami na czas najazdów, sekularyzacji i czasów sowieckich – kiedy został całkowicie zburzony) w Kijowie funkcjonuje prawosławny zespół klasztorny zwany Monasterem św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach. Budowę świątyni murowanej nakazał władca Światopełk, jako wotum dziękczynne za zwycięstwo we wspomnianych w walkach z Połowcami. Był to pierwszy obiekt sakralny na Rusi, którego kopuły zostały pokryte złotem. Klasztor ma duże znaczenie dla mieszkańców miasta, gdyż został poświęcony Michałowi Archaniołowi, patronowi Kijowa. Od XVI wieku herb, wówczas województwa kijowskiego, przedstawiał w czerwonym polu białą postać św. Michała Archanioła trzymającego w prawej ręce miecz. Nowy wzór z wyobrażeniem archanioła Michała został zatwierdzony przez Katarzynę II Wielką w XVIII wieku. W okresie sowieckim herb Kijowa posiadał dodatkowe elementy w postaci sierpa, młota i gwiazdy. Obecna forma herbu Kijowa z archaniołem Michałem na niebieskim tle, z mieczem, w czarownej szacie i z tarczą z krzyżem została przyjęta przez Radę Miasta w 1995 roku. „Święty Michale Archaniele, Książę i Wodzu zastępów anielskich, przybywaj na pomoc ludziom zagrożonym przez moce ciemności. W Tobie, Święty Michale, Kościół ma swego Stróża i Patrona. Ty prowadzisz zbawionych do niebieskiej szczęśliwości. Błagaj Boga Pokoju, aby zniweczył władzę szatana, siewcy zamętu i nie dozwolił mu trzymać ludzi w niewoli ani szkodzić Kościołowi. Niech przez Ciebie Królowa Aniołów, Niewiasta obleczona w słońce, zetrze głowę szatana i osłania swoje ziemskie dzieci przed jego złowrogim wpływem. Amen”.     

Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

poprzednie wiadomości:

UFO - TEMATY

Pon, 17 sty 2022 02:40

PIKTOGRAM Z 2001 ROKU – ODPOWIEDŹ NA SYGNAŁ Z ARECIBO

16 listopada 1974 roku z radioteleskopu w Arecibo została wysłana wiadomość do istot pozaziemskich. W 2001 roku na polu w Wielkiej Brytanii pojawił się piktogram, który do dziś uznawany jest jako „odpowiedź na przekaz z Arecibo”. czytaj dalej

Sob, 1 sty 2022 11:04

INCYDENT Z UFO PODCZAS MECZU PIŁKI NOŻNEJ WE FLORENCJI W 1954

27 października 1954 podczas piłkarskiego meczu klubu Fiorentina z lokalnym rywalem Pistoiese nad stadionem w Toskanii (Włochy) pojawił się obiekt UFO. Jego widok sprawił, że wszyscy widzowie wstali z miejsc, a piłkarze wstrzymali grę. Warto przedstawić kulisy tego niezwykłego wydarzenia. czytaj dalej

Wt, 28 gru 2021 09:16

IRLANDIA: CORAZ WIĘCEJ OBSERWACJI UFO

Rok 2021 był rekordowy pod względem liczby obserwacji UFO w Irlandii. Ekspert Nick Pope tłumaczy to pandemią koronawirusa - więcej ludzi przebywało w domach i podczas spacerów częściej patrzyli w niebo. Bardzo ważną rolę odegrało także ujawnienie akt UFO przez Pentagon. - Ludzie nie boją się mówić o swoich obserwacjach UFO bo widzą, że temat zaczął być traktowany poważnie - tłumaczy Nick Pope. czytaj dalej

Czw, 16 gru 2021 09:37

JUŻ NIE TYLKO BOB LAZAR… KOLEJNY NAUKOWIEC Z USA PRZYZNAJE, ŻE BADAŁ SZCZĄTKI UFO!

Naukowiec z USA Profesor Garry Nolan z Uniwersytetu Stanforda twierdzi, że badał pojazd UFO, który jest w posiadaniu amerykańskich władz. Jego słowa lotem błyskawicy obiegły amerykańskie media. czytaj dalej

Śr, 15 gru 2021 20:39

DWIE TAJEMNICZE KULE NAD WIEŻĄ KOŚCIOŁA - OBSERWACJA Z LAT 90-TYCH

W załączeniu przesyłam Państwu ciekawy opis zdarzenia z lat 90-tych. To się wydarzyło podczas mojej podróży na tereny wschodniego Mazowsza.  czytaj dalej

Wt, 23 lis 2021 03:24

BLISKIE SPOTKANIE III STOPNIA W NESTON (1975 ROK, WIELKA BRYTANIA)

18 sierpnia 1975 roku doszło do jednego z najbardziej zdumiewających Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO. Para młodych ludzi z Birkenhead (Wielka Brytania) relacjonowali o spotkaniu i rozmowie z istotą z pojazdu UFO. Przebieg całego zdarzenia był zdumiewający – istota poinformowała ich, że pojazd ma… awarię. czytaj dalej

zobacz archiwum...

  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.